nov 1, 2022
265 Views
Komentáre vypnuté na Aký veslovací trenažér je najlepší?

Aký veslovací trenažér je najlepší?

Written by

Všetkým, ktorí práve uvažujú o kúpe kardio stroja na domáce využitie odporúčame veslovací trenažér. Oproti uprednostňovaným bežeckým pásom alebo iným kardio trenažérom majú výhodu v tom, že počas cvičenia nepracujete len na jednej svalovej partii. Veslovací trenažér je ideálnym strojom pre ľudí všetkých vekových kategórií a fyzickej konštrukcie.

Prečo sa oplatí kúpiť veslovací trenažér

Ak sa povie kardio stroj, väčšina ľudí si predstaví rotopedy, bežecké pásy a eliptické trenažéry. Oveľa viac vám pri cvičení dá úplne iný stroj, a to veslovací trenažér. Výhody tohto typu trenažéru predbehnú na míle ostatné stroje:

  • Veslovací trenažér pomáha precvičiť všetky svalové partie.
  • Veslovací trenažér vám pomôže schudnúť i vyformovať telo.
  • Veslovací trenažér nezaťažuje kĺbový aparát.
  • Veslovací trenažér pomáha odstrániť bolesti chrbtice.

Aký veslovací trenažér je kvalitný

Na toto si dávajte pozor

Počas kúpy veslovacieho trenažéra nemajte veľké oči. Najskôr si overte veľkosť stroja, pretože niektoré sú vskutku rozmerné. Platí pravidlo, že čím ťažší stroj je, tým je stabilnejší a odolnejší. Pozor na to, že lacnejší veslovací trenažér môže byť veľmi krátky, čo nebude vyhovovať vyšším ľudom. V záverečnej polohe musíte mať nohy vystreté. Overte si tiež to, z akého materiálu sú vyrobené kolieska na pojazde resp. sedačke stroja. Obéznejší ľudia by mohli plastové súčiastky rýchlo zničiť. Samozrejme, že je nutné si overiť nosnosť trenažéra.

Dokonalá simulácia veslovania

Zlatým stredom sú veslovacie trenažéry, ktoré disponujú magnetickým brzdným systémom. Veľmi kvalitné stroje majú tento systém vzduchový. Veslovacie trenažéry so vzduchovým brzdným systémom umožňujú meniť záťaž, ale sú veľmi hlučné. Najkvalitnejšie sú vodné trenažéry dokonale simulujúce veslovanie na vode. Trénovanie na takomto stroji je plynulé a zvuk vody vám bude dávať pocit veslovania v člne. Všetky typy trenažérov kúpite na stránkach e-shopu inSPORTline.

Multifunkčný displej

Komfort pri cvičení závisí od displeja, na ktorom môžete nielen sledovať svoje pokroky, ale tiež regulovať záťaž. Veľmi lacné veslovacie trenažéry majú reguláciu záťaže ovládanú mechanicky, čo je pri cvičení značne otravné. Na strojoch vyššej kategórie môžete na displeji sledovať preveslovanú vzdialenosť, rýchlosť i počet spálených kalórií. Výhodou je voľba tréningových programov, ktorá spestrí cvičenie.

Article Tags:
Article Categories:
Nezaradené