mar 14, 2016
1598 Views
Komentáre vypnuté na Porovnanie drahších a lacnejších slnečných okuliarov

Porovnanie drahších a lacnejších slnečných okuliarov

Written by

Uvažujete nad kúpou slnečných okuliarov a stále neviete, či radšej zainvestovať alebo kúpiť nejaké obyčejnějšie slnečné okuliare? Ak chcete svoj zrak chrániť naozaj kvalitne, je naozaj lepšie si za slnečné okuliare priplatiť. Pokiaľ si úplne nepotrpíte na značky a stačí vám kvalitný výrobok, ktorý nie je označovaný všemožnými logami, určite sa s cenou vojdete aj do 50 Eur.

 

A pýtate sa, aký asi tak môže byť rozdiel medzi značkovými slnečnými okuliarmi a medzi lacnými napodobeninami? Že pri drahších okuliarov platíte len za značku a rozdiel v tom žiadny nie je? Dosť sa mýlite! Je pravda, že nie všetky drahé veci sú tie najlepšie, ale tu to platí aj dvojnásobne. Kvalitné okuliare, ale nemusia stáť stovky – áno nájdu sa aj také, rovnako však môžete kúpiť kvalitné značkové okuliare za menej a dajú sa zohnať v outletových obchodoch na internete!

 

Za kvalitný výrobok si musíte priplatiť – tak už tomu býva. Slnečné okuliare boli vynájdené práve kvôli tomu, aby obmedzovali silné svetlo okolo nás, stručne povedané, a tiež preto, aby nás chránili pred veľmi škodlivým UV žiarením, ktoré ničia náš zrak. Lacné okuliare sú obyčajnou náhradou a šošovky neobsahujú filter, ktorý je potrebný na ochranu očí. Pri športe je dôležité mať na očiach pevné a odolné okuliare, ktoré sa nezničia ani napr. nárazoch lopty. Preto je vhodné zvoliť skôr kvalitnejšie slnečné okuliare.

 

Lacné neznačkové okuliare nemusia spĺňať niektoré z dôležitých aspektov – môžu byť nekomfortné, často sa stáva, že ľudia mávajú alergické reakcie na kovové obruby, nemajú dobrý UV filter, zlé sfarbenie šošoviek a pod. Tomuto predsa chcete predísť.

 

Do kvality sa vždy oplatí investovať, preto odporúčame, vyberať v optikách, kde vám veľmi radi poradia s výberom. Dobré obchody so slnečnými okuliarmi nájdete aj na internete, odkiaľ môžete tiež pohodlne objednávať a rovnako dobre vám poradia, vyberajte ale tie značkové.

Article Categories:
Ako na to