mar 15, 2016
1510 Views
Komentáre vypnuté na Keď pes potrebuje stanoviť hranice

Keď pes potrebuje stanoviť hranice

Written by

Máte problém udržať svojho štvornohého chlpáča v záhrade bez neustáleho preskakovania plotov? Venujete mu dostatok pozornosti a lásky, no napriek tomu si s ním neviete rady? Ak bežné triky nezaberajú je na čase zobrať situáciu do vlastných rúk a spraviť radikálne riešenie pre dobro celej rodiny, vrátane psíka.

Rádiové oplotenie neuškodí a pomôže

289-.dcprf-3004xw-20-package01-web1000pxl.jpgKeď pes zacíti fenu, len ťažko sa ubráni pokušeniu nepreliezť plot. Možno ten váš bývava preč niekoľko hodín či dokonca dní. Strach, či je miláčik živý a premýšľanie nad dôvodom jeho úteku pozná asi každý majiteľ takéhoto „uprchlíka“. Trestanie pri jeho opätovnom zjavení sa v záhrade nemá zmysel a je kontraproduktívne. Vhodné je zakročiť ešte pred samotným útekom. Ako? Jedna z najosvedčenejších techník, ktorá efektívne odnaučí vášho psa opúšťať brány domu je elektronické rádiové oplotenie.

Špeciálny prijímač umiestnený na obojku vášho psa ho vždy upozorní prostredníctvom zvukového signálu, keď sa priblíži príliš blízko k plotu. Veľkosť výstražnej zóny si sami nastavíte podľa veľkosti záhrady a iných špecifikácií. Ak vášho miláčika signál nezastraší a naďalej bude pokračovať smerom k plotu, nasleduje síce nepríjemná, no bezpečná a bezbolestná statická korekcia. Rovnako aj jej intenzitu si ľahko nastavíte prostredníctvom pribaleného návodu. Výhodou rádiového plotu je rozdelenie pre maléveľké plemená, preto sa nemusíte obávať, že by v prípade ratlíka bol signál príliš silný, alebo naopak, v prípade labradora slabý.

Ak sa ani vy neuspokojíte s priemernou kvalitou, odporúčame vám vsadiť na jedného z najväčších odborníkov a predajcov na Slovensku, blue gray, s.r.o., ktorý je zároveň prevádzkovateľom stránky petpark.sk. V ich prospech hovoria nielen roky skúseností a silná pozícia na trhu, ale aj láska k zvieratám, vďaka čomu vám vždy ochotne poradia a pomôžu s každým problémom.

 

Article Categories:
Ako na to