dec 13, 2018
917 Views
Komentáre vypnuté na Pneumatiky Continental sú vždy správnou voľbou pre vodiča

Pneumatiky Continental sú vždy správnou voľbou pre vodiča

Written by

Každý jeden majiteľ auta by mal dbať na to, aké pneumatiky má jeho štvornohý miláčik obuté. Dôvodom je najmä bezpečnosť počas jazdy, ktorá je dôležitá nielen pre vodiča, ale aj jeho blízkych a celú premávku. Najdôležitejším kritériom je to, aby boli gumy prispôsobené ročnému obdobiu, v ktorom jazdíme. V prípade, že je leto, stačia vám letné pneumatiky vhodné na cesty bez ľadu a snehu. Pred zimou však treba  auto prezuť a zabezpečiť kvalitné a spoľahlivé zimné pneumatiky. Neodporúčame jazdiť na zničených alebo nespoľahlivých kolesách, ktoré môžu spôsobiť nielen kolíziu, ale aj väčšie nešťastie ako je ohrozenie zdravia človeka. Hoci nie je výmena pneumatík lacnou záležitosťou, po pár rokoch je ich zmena nevyhnutná. Samozrejme obdobie ich životnosti záleží najmä podľa štýlu jazdy vodiča a prostredia, v ktorom s nimi jazdí. Niekomu sa podarí gumy zničiť po roku, iný vodič ich nedokáže zodrať ani po šiestich. Pravidelne preto treba pneumatiky kontrolovať a zhodnotenie stavu nechať na odborníkovi, ktorý vám povie, či je výmena potrebná.

Výber pneumatík nie je lacnou, a ani ľahkou záležitosťou. Najlepšou voľbou je spojiť kvalitu s dobrou cenou, kedy budete nadmieru spokojný. Už dávno neplatí fakt, že najlacnejšie pneumatiky sú aj najmenej kvalitné a v dnešnej dobe ich viete kúpiť za naozaj výhodné ceny. Ak ste z tých, ktorí budú v blízkej dobe nové pneumatiky kupovať, pomôcť pri rozhodovaní vám môžu testy pneumatík, ktoré vám poradia ako postupovať pri výbere a ktoré z výrobkov sú momentálne tie najlepšie. Spomínané testy sa uskutočňujú každý rok a to prostredníctvom motoristických magazínov, relácií alebo nezávislej inštitúcie ADAC. Ich výsledky sú pomocou pre mnohých vodičov, ktorí sa nevedia v ponuke zorientovať.

Jedným z najlepších rozhodnutí vodičov sú pneumatiky Continental, ktoré patri dlhé roky k tým najobľúbenejším na trhu. Nielenže patria medzi najpredávanejšiu značku, ale majú dlhú históriu, ktorá je zárukou ich kvality.  Nemecký gigant dbá na to, aby jeho výrobky obsahovali najnovšie inovácie a technológie, čím si neustále udržujú svoju konkurencieschopnosť. Zaujímavosťou je, že značka svoje výrobky testuje na vlastnom okruhu v Nemecku,  kde sa rozhoduje o všetkej kvalite a vylepšeniach. V prípade, že si s výberom pneumatík neviete vôbec rady, z letných dezénov tejto značky sú najobľúbenejšie ContiSportContact 5, ContiPremiumContact 5 a SportContact6. Najpredávanejšími zimnými pneumatikami značky Continental sú dezény WinterContact TS850 a ContiWinterContact TS850.

Article Categories:
Ako na to