dec 14, 2022
208 Views
Komentáre vypnuté na Originálne spôsoby, ako upratať domácnosť rýchlo a bez veľkej námahy?

Originálne spôsoby, ako upratať domácnosť rýchlo a bez veľkej námahy?

Written by

Sviatky či nečakané návštevy so sebou prinášajú množstvo upratovania, ktoré je často treba urobiť za veľmi krátky čas. Ako upratovať tak, aby vás neprekvapila ani neskoro ohlásená návšteva?

Na to, aby domov bolo možné dať do poriadku v čo možno najkratšom čase, je potrebné udržiavať v ňom poriadok priebežne. Existuje niekoľko trikov ako to urobiť bez veľkej námahy a zbytočnej straty času.

Úložné boxy na náradie do každej miestnosti

Veľkou pomocou pri rýchlom upratovaní sú úložné boxy. Do nich dokážete rýchlo popratať rozhádzané veci zo stola či iný neporiadok, ktorý môžete neskôr roztriediť. Úložné boxy však neslúžia iba na rýchle spratanie vecí zo stola či gauča. Ak ich máte doma dostatok, môžete si do nich všetko pekne potriediť, a tak bude mať každá vec svoje miesto kam patrí a nebude sa len tak povaľovať v priestore.

Pokiaľ sa vám nezmestia knihy do knižnice, šup s nimi do boxu a môžete ich pokojne štýlovo skladovať v obývačke ako dekoráciu. Trápi vás pohodené náradie v garáži alebo nebodaj v komore? Boxy na náradie hravo vyriešia vašu situáciu aj v pracovných priestoroch.

Pridajte odkladacie priestory

Všetko môže byť krásne upratané, iba vtedy, ak máme v domácnosti dostatok úložného priestoru. Ak vám nejaký chýba, pridajte do každej miestnosti vkusný regál alebo policu. Regály nemusia byť veľké, pokojne môžete doplniť knižnicu regálom v kúte alebo namiesto stolíka pod televízor použiť nízky regál, ktorý necháte ako extravagantný kus nábytku alebo ho prekryjete obrusom.

Úzke vysoké regály do chodby vykúzlia priestor pre pohodené topánky. Môžete nechať niektoré police aj pre topánky návštevníkov a priestor bude stále ako zo škatuľky. Ak si myslíte, že regály sa ku vám domov nehodia, dostupné farebné variácie kovových regálov vás dokážu isto prekvapiť.

Upratujte krátko a pravidelne – vždy iba jednu miestnosť

Trikom ako udržiavať domácnosť vždy v relatívnom poriadku je denné upratovanie jednej miestnosti. Napíšte si rozpis, ktorú miestnosť budete v daný deň upratávať. Nikdy sa vám potom nestane, že budete mať v celom byte či dome neporiadok, ale tiež nestrávite celý deň upratovaním.

Ak si však nájdete denne aspoň 15 minút, popracete to najnutnejšie v jednej miestnosti, stačí vám absolvovať veľké upratovanie iba raz za mesiac a možno aj menej často.

Zapojte do upratovania všetkých členov domácnosti

Ak má vaša domácnosť viac členov, máte vyhraté. Do pravidelného upratovania môžete zapojiť nielen partnera či partnerku, ale pokojne aj deti. Prach dokáže utrieť už aj trojročný pomocník a hneď budete mať doma rýchlejšie upratané a oveľa viac času na spoločnú zábavu.

Upratovanie je činnosť, ktorú má v obľube málokto. So všetkým vám však pomôže upratovací systém a dostatok úložného priestoru. Tak čo poviete? Kedy začínate?

Zdroj obrázkov: www-majster-regal.sk

 

Article Categories:
Ako na to