júl 25, 2023
173 Views
Komentáre vypnuté na Nevyhadzujte peniaze za živý stromček a doprajte si na Vianoce viac

Nevyhadzujte peniaze za živý stromček a doprajte si na Vianoce viac

Written by

Tiež sa vám zdá, že každý rok na Vianoce máme viac a viac výdavkov? Rastú nielen ceny v obchodoch, ale aj naše nároky. Už nejde len o to kúpiť našim drahým darčeky, ale chceme mať tú najlepšiu vianočnú výzdobu, koláčiky a tip-top vianočné menu. Ak sa do výdavkov každý rok pripletie aj kúpa živého vianočného stromčeka, je to povestný posledný klinec do rakvy.

Tradícia, za ktorú si priplatíme

Možno máte overeného predajcu vianočných stromčekov, ku ktorému sa rok čo rok vraciate. Ceny v obchodoch sa zvyšujú, tak prečo by nerástli aj ceny živých vianočných stromčekov? Naoko tento fakt akceptujete, hoci bankovku z ruky púšťate pri platení čoraz ťažšie. Všimli ste si, koľko stojí už len zväzok čečiny? Tých konárikov, ktoré odrežú z niektorého vianočného stromčeka, keď ho idú frézovať do stojana? Je to len „odpad“, ale pýtajú zaň veľké peniaze. Keď len čečina stojí od 4 do 10 eur za zväzok (podľa toho, kde ju nakupujete), jeden nižší, ale hustý a súmerný stromček môže pokojne vyjsť aj 40 a viac eur, nehovoriac ešte o príplatkoch za spracovanie kmeňa či zabalenie stromčeka. Len čo si to všetko zrátate, zistíte, že kúpa živého vianočného stromčeka vás rok čo rok nevyjde menej ako 50 eur, a to je reč len o najmenších stromčekoch.Nevyhadzujte peniaze za živý stromček a doprajte si na Vianoce viac

 Ako ušetriť pri kúpe vianočného stromčeka

Je síce pekné mať doma kus prírody a vdychovať vôňu ihličia, avšak zamysleli ste sa nad tým, čo všetko by ste za peniaze, ktoré ste obetovali na kúpu živého stromčeka, mohli mať? O jeden vianočný darček viac. Luxusnú vianočnú večeru. Darčeky pre chudobných alebo starších v domovoch dôchodcov. Vianoce sú predsa sviatkami štedrosti. Ak už dlhšie snívate o teplovzdušnej fritéze, kvalitnej filtrácii vody či wellness pobyte, môže vám ich dopriať aj živý vianočný stromček, ktorý necháte stáť v predajni… Ak sa totiž rozhodnete pre umelý vianočný stromček, za ten zaplatíte len raz a tešíte sa z neho pokojne aj 20 rokov. Rok čo rok si teda na Vianoce môžete bez výčitiek svedomia dopriať čosi extra. Niečo pre seba alebo extra dobrý pocit, že ste svoje peniaze obetovali na dobrú vec a pomohli iným.

Ďalšie alternatívy, ktoré stoja za to

Umelý vianočný stromček s 3D alebo vianočný stromček full 3D ihličím je na nerozoznanie od toho živého. Ak sa vám to máli a potrebujete vianočnú atmosféru ešte viac vylepšiť, využite girlandy z 3D ihličia, ktoré môžete umiestniť na rímsu kozuba, na zábradlie na schodisku alebo okolo zárubní. Napriek tomu vás to predsa len ťahá k živému vianočnému stromčeku? Bez toho, aby ste ho kupovali rok čo rok, sa môžete tešiť aj zo živého stromčeka – vyberte si živý stromček v kvetináči. Ten ale vyžaduje extra starostlivosť – pravidelnú zálievku, presádzanie a správnu aklimatizáciu. Najväčší šťastlivci si môžu užiť jeden a ten istý živý vianočný stromček aj niekoľko rokov po sebe. A tí menej odvážni, ktorým na Vianoce nevykvitne ani len vianočný kaktus, sa spoľahnú na perfektný vzhľad umelého vianočného stromčeka.

 

Article Categories:
Ako na to