júl 20, 2023
232 Views
Komentáre vypnuté na Máte v škole starú knižnicu? Zaslúži si rekonštrukciu

Máte v škole starú knižnicu? Zaslúži si rekonštrukciu

Written by

Väčšie školské zariadenia disponujú okrem učební, odborných učební, jedálne alebo športových zón aj knižnicami. Bohužiaľ sú mnohé v žalostnom stave. Na rekonštrukciu knižnice môžete využiť rôzne fondy či spojiť úsilie s rodičmi a zmeniť starú knižnicu na moderné miesto. Ako pristupovať k rekonštrukcii modernej školy s knižnicou?

Využite projekt modernejšia škola

Financie na rekonštrukciu knižníc v školách sa dajú získať rôznym spôsobom. Dokonca aj mestá a obce môžu požiadať o dotácie. Školské zariadenia prechádzajú postupne renováciami a využívajú projekt modernejšia škola. Tento projekt je súčasťou dotácií od Ministerstva školstva. O dotácie požiadalo už 1945 školských zariadení a poskytnuté boli finančné prostriedky v hodnote 3 a pol milióna eur 144 žiadateľom. Z projektu boli čerpané peniaze na nový školský nábytok, didaktické pomôcky a iné vnútorné vybavenie.

Rekonštrukcie nielen školských knižníc

Pri rekonštrukcii by mala modernejšia škola alebo progresívna knižnica osloviť online predajcov nábytkových zostáv. Zostavy z jednej kolekcie pôsobia harmonicky a môžete ušetriť vďaka nákupu väčšieho objemu. Sústreďte sa na e-shopy, ktoré umožňujú nábytok vybrať a zostaviť podľa vašich individuálnych požiadaviek. Ideálne je, keď predajca na svojich stránkach poskytuje službu 3D konfigurátor. Konfigurátory dokážu na mieru vytvoriť taký nábytok, ktoré bude presne sedieť vašim predstavám.

Kompletná výmena nábytku

Rekonštrukcia knižnice by nemala zahŕňať len výmenu nábytku pre ukladanie kníh či archiváciu. Myslite na pohodlie čitateľov a návštevníkov knižnice. Moderné sú malé kútiky, kde majú čitatelia možnosť knihy v súkromí prezrieť a vybrať vyhovujúce knižky. Myslite na pekný vzhľad i funkčné sedenie či stolíky. Nemenej dôležité sú vstupné priestory, kde sa čitatelia obsluhujú a poskytujú sa im informácie. Zlaďte všetky priestory do jednotného a oku lahodiaceho dizajnu. Investujte do technológií, ktoré umožňujú požičanie kníh online a ich vyzdvihnutie cez úložné boxy.

Vytvorenie nových priestorov

Skúste svoje služby rozšíriť a pred rekonštrukciou sa poraďte s dizajnérmi o možnostiach vytvorenia konferenčných miestností. Vďaka prenájmu dokážete získať peniaze na chod knižnice a kúpu nových knižiek. Nájomcov a čitateľov oslovte na vašich stránkach formou propagačnej virtuálnej 3D prehliadky vynovených priestorov.

 

Article Categories:
Ako na to