júl 6, 2023
236 Views
Komentáre vypnuté na Čo si všímať pri výbere športového kočiara na behanie

Čo si všímať pri výbere športového kočiara na behanie

Written by

Športové kočiare si väčšina rodičov kupuje preto, aby sa mohli venovať behaniu. Tento typ kočiara je na behanie ideálny. Aby sa vám s kočiarom behalo čo najpohodlnejšie, sústreďte sa pri jeho výbere na nasledujúce vlastnosti.

Skladnosť, veľkosť a váha kočiara

Od športového kočiara iste očakávate hlavne nízku váhu a skladnosť. Športové kočiare nemusia slúžiť len na behanie. Ak si ich budete chcieť vziať na dovolenku, oceníte práve váhu a možnosti zloženia. Ideálne je, keď sa dá kočiar zložiť do takých rozmerov, aby sa dal nosiť na ramene.

Existujú verzie kočiarov, ktoré umožňujú prevážať až dve deti. Takéto kočiare majú nosnosť vyše 60 kg. Znamená to, že sa dajú využívať podobne ako cyklovozíky do 6 rokov detí. Avšak detské cyklovozíky sú jediné pomôcky, ktoré vám umožnia s dieťaťom nielen behať, ale tiež bicyklovať. Zvážte túto možnosť, ak plánujte realizovať rôzne druhy športov.

Bezpečnosť a pohodlie dieťaťa

Pri behaní sa pohybujete po rôznom teréne. Ak obľubujete beh v prírode alebo chcete kočiar využívať počas turistiky, sústreďte sa pri výbere na jeho odpruženie. Veľké, gumové kolesá sa hornatému terénu prispôsobia lepšie ako malé, plastové. Športové kočiare označené ako all terrain sú na pohyb v prírode ideálne. Okrem širokých a veľkých kolies je dôležitý ich počet. Na behanie sú lepšie kočiare s tromi kolesami.

Všímajte si tiež brzdový systém. Niektoré základné modely majú zabudované len ručné brzdy. Tie slúžia na istenie kočiara počas zastavenia či spomalenia pri behaní. Parkovacie brzdy oceníte pri odstavení kočiara na nerovnom teréne.

Dieťa musí byť v kočíku chránené popruhmi. Čím viac bodov upínania popruhy majú, tým sa znižuje riziko vypadnutia dieťaťa z kočiara. Popruhy bývajú umiestnené aj na rukovätiach, sú poistkou proti vyšmyknutiu kočiara z rúk bežca. Aby vás neprekvapilo počasie, dokúpte ku kočiaru pláštenku.

Možnosti nastavenia kočiara

Vnútro kočiara sa musí dať nastaviť do viacerých polôh. Športové kočiare vyššej triedy sú v zadnej časti sedenia pre dieťa nielen ergonomicky tvarované, ale tiež disponujú tlmiacim systémom.

Pre pohodlie bežca je dobré, aby sa rukoväte dali nastaviť do rôznej výšky. Preferujte kočiar, ktorého kolieska sa dajú polohovať do strán. Zjednodušíte tak prenášanie kočiara a ochránite kolesá pri prevážaní v aute či lietadle.

 

 

 

 

 

Article Categories:
viem viac