feb 6, 2018
1041 Views
Komentáre vypnuté na Najčastejšie problémy, ktoré vznikajú kvôli nekvalitnému oblečeniu

Najčastejšie problémy, ktoré vznikajú kvôli nekvalitnému oblečeniu

Written by

Dostalo vaše bábätko od známych darček, napríklad dupačky alebo detské topánky, v ktorých sa necíti práve najlepšie? Môžete byť radi, niektoré oblečenie dokáže dieťatku spôsobiť aj väčšie problémy, než len pichanie a následný plač.

Čo za to môže?

Vaši známi si možno ani len neuvedomujú, aké problémy vám a vášmu dieťaťu môžu spôsobiť nepremysleným nákupom detského oblečenia. Vidia v obchode roztomilé tričko alebo overall s vtipným nápisom a už aj letia k pokladni. Absolútne neberú ohľad na kvalitu materiálov detského oblečenia.

Nekvalitné materiály

Doslova podradná technológia výroby na niektorých zahraničných trhoch dovoľuje fabrikám chrliť kvantum detského oblečenia, ktoré však na dotyk pripomína skôr mikroténové sáčky.  môžu už po pár desiatkach minút spôsobiť potenie a nepríjemné svrbenie na hlave a na rukách. V takomto prípade siahnite radšej po kvalitných čiapkach a rukavičkách.

Nepríjemné vyrážky sú len začiatok

Zapareniny, začervenanie, svrbenie a štípanie pozná každé bábätko. Ak je však spôsobené prirodzene, dostane sa z toho za pár hodín s pomocou krémiku. Vyrážky spôsobené nosením lacného oblečenia bez pôvodu však tak ľahko nezmiznú. Pripravte sa na dni plné starostlivosti, kedy sa pokožka musí dať dokopy.

Vyrážkou to nekončí

A na to sa pripravte. Cez podráždenú a mokvajúcu pokožku sa do malého telíčka môžu dostať nebezpečné toxické látky, ktoré môžu v tele narobiť poriadnu paseku. A odkiaľ tieto toxíny prídu? Zase len z umelohmotného oblečenia, ktoré k nám prúdi vo veľkých kontajneroch, kde sa maceruje v chemikáliách, aby vydržalo. Ani niekoľkonásobné pranie vám s týmto nepomôže.

Vždy vášmu najmenšiemu vyberajte oblečenie len v značkových obchodoch pre deti. Vyhnete sa tak noseniu materiálov, ktoré mu môžu spôsobiť vážne zdravotné ťažkosti.

 

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Ako na to