feb 5, 2018
1398 Views
Komentáre vypnuté na Zariaďujeme detskú izbu

Zariaďujeme detskú izbu

Written by

Detská izbička ja pre vaše ratolesti najdôležitejším miestom v celom byte, a práve preto by ste mali venovať zariaďovaniu izby dostatok vašej pozornosti. Dajte si záležať najmä na tom, aby bola bezpečná a zároveň išlo o akési útočisko, kam sa dieťa zakaždým s radosťou vráti. Snažte sa priestor rozumne rozdeliť na tri zóny: zónu na spanie, zónu na hranie a zónu na učenie. Pokiaľ splníte tieto základné pravidlá, máte vyhraté!

Dizajn je dôležitý!

Detská izba je miestnosť, pri ktorej je dôležité zmerať sa predovšetkým na funkčnosť, ale i dizajnové prevedenie. Pokiaľ zariaďujete izbu pre školáka, uvedomte si, že o pár rokov bude izba skôr študentská, a práve preto je lepšie, ak vytvoríte flexibilný dizajn, ktorý môžete postupom času prispôsobiť dospievajúcemu dieťaťu.  Zvoľte skôr neutrálne farby, ktoré môžete oživiť farebnými doplnkami. Dnes nájdeme na trhu detské koberce rôznych vzorov a prevedení, takže sa nebojte zapojiť vašu fantáziu a oživiť interiér trebárs kobercom tých najrôznejších vzorov a farieb.

Pozor na bezpečnosť

Ak zariaďujte izbičku pre malé dieťa, dbajte na to, aby nemalo šancu ublížiť si. Zabudnite na ostré hrany, nebezpečné predmety, otvorené zásuvky … Zvoľte nábytok s oblými hranami, schodisko či vysokú posteľ zabezpečte bezpečnostnými sieťami alebo zábranou, čím sa vyhnete neželenému úrazu, ktorý by mohol mať katastrofálne následky.

Niet nad úložné priestory

Každý z rodičov mi dá za pravdu, že najlepšou voľbou sú také skrine do detskej izby, ktoré sú priestranné a zároveň nádherným doplnkom interiéru. Dokonca, ďalším z riešení sú tiež úložné priestory na miestach, kde by ste to možno ani nečakali, čiže aj toto je ďalšia z alternatív v prípade, že máte viacero detičiek a skriňu len jednu. Na záver treba dodať, že pri  zariaďovaní detskej izby je dôležité robiť všetky rozhodnutia spolu s vašim dieťatkom, pretože práve ono strávi väčšinu svojho času práve tu!

Article Tags:
·
Article Categories:
Ako na domácnosť