jún 21, 2019
1642 Views
Komentáre vypnuté na Na čo všetko je dobrá kvalitná izolácia?

Na čo všetko je dobrá kvalitná izolácia?

Written by

Rozmýšľate nad zateplením fasády, strechy, či zvukovou izoláciou izieb? Kvalitná izolácia prináša mnoho výhod, a to nielen pre domácnosti, ale aj firmy!

Určite ste už počuli o tom, že izolácia je základom pre efektívny chod domácnosti. Pomáha znižovať energetické straty, čím priamo znižuje náklady na energie. Na druhej strane ste však už určite počuli aj o tom, ako izolácia spôsobuje plesne, vysokú vlhkosť a ďalšie nepríjemnosti. Možno tak uvažujete o tom, či je izolácia fasády alebo izolácia strechy vlastne dobrým nápadom. Totiž, najväčším problémom izolácie je kvalita. Na Slovensku pôsobí mnoho firiem, ktoré síce ponúkajú extrémne lacné zateplenie fasád a ďalších častí domov, no práve pri takýchto lacných riešeniach sa stretnete so spomínanými nepríjemnosťami. Lacné polystyrénové zateplenie fasády či lacné izolácie síce majú aké-také izolačné vlastnosti, no absolútne nedokážu prepúšťať vlhkosť von z obydlia, na základe čoho vznikajú plesne. Kvalitným a spoľahlivým riešením zateplenia je tak kamenná vlna, ktorá má nielenže vynikajúce izolačné vlastnosti, tepelné aj zvukové, naviac prepúšťa vlhkosť von z obydlia, steny tak „dýchajú“ a takýto spôsob zateplenia nemá žiadne nežiadúce účinky.

Od podlahy až po strechu

Dobre, zistili ste, že pri zatepľovaní je potrebné dbať na kvalitu a voliť kamennú vlnu. Ktoré časti domu sa však oplatí zatepľovať? Základom je zateplenie fasády, práve úniky tepla cez fasádu sú totiž najvýraznejšie. Druhým krokom je izolácia strechy, ktorá je taktiež podstatná – či už zateplenie šikmej strechy, zateplenie podkrovia alebo izolácia plochej strechy. Zabúdať netreba ani na podlahy, izolácia podláh a stropov je skvelý spôsob, ako čo najviac zabrániť aj tým najmenším stratám a zabezpečiť čo najvyššiu energetickú efektivitu. Zaujímavým riešením je aj zvuková izolácia, vďaka ktorej vás už nikdy nebude otravovať hluk detí hrajúcich sa vo vedľajšej izbe. Zvuková a tepelná izolácia zohráva dôležitú úlohu aj vo firmách, najmä pri izolácii technických zariadení. Ak hľadáte expertov na izolácie, ktorí zastrešia celý proces izolácie do domácnosti či firmy, obráťte sa na firmu Rockwool. Kvalitná izolácia sa oplatí!

Article Categories:
Ako na dom a zahradu