jún 19, 2019
1238 Views
Komentáre vypnuté na Ako vybrať vhodný kočík?

Ako vybrať vhodný kočík?

Written by

Veľmi dôležitou súčasťou výbavy pre dieťa je bezpochyby kočík. Ak vyberiete vhodný model, poslúži vám od narodenia dieťaťa až do tej doby, než sa naučí chodiť. V posledných rokoch sú veľmi obľúbené trojkombinácie, ktoré zahŕňajú hlbokú korbu, športovú verziu a vajíčko, ktoré je možné nasadiť na konštrukciu. Vajíčko s možnosťou nasadiť ho na konštrukciu kočíka oceníte najmä v okamihu, keď vyrážate do obchodného centra, pretože nemusíte so sebou voziť celý kočík. Pozor, vajíčko nie je plnohodnotnou náhradou hlbokého kočíka.

Kočík bez vajíčka

Ak však máte vybrané vajíčko zvlášť, potom vám postačí dvojkombinácia, teda len hlboká korba a športová verzia. Prípadne môžete zvoliť len hlbokú korbu, a potom kočík nahradiť priamo športovým kočíkom. Záleží len na vás, ktorý variant vám vyhovuje najviac. Počítajte ale s tým, že športový kočík je ďalší výdavok navyše. Ak teda máte hlboko do vrecka, nejedná sa o najlepšie riešenie.

Dávajte si pozor na veľkosť

Kočíky sa líšia aj veľkosťou. Dbajte na to, koľko miesta najmä hlboká korba ponúka, pretože priemerne veľké dieťa sa do niektorých modelov už v pol roku nezmestí. Pritom do športového prevedenia sa majú deti dávať až v okamihu, keď sú schopné samy sedieť, čo v pol roku vie len máloktoré dieťa.

Do mesta, alebo skôr do terénu?

Taktiež sa zamyslite, či vám vystačí kočík len do mesta, alebo s ním vyrazíte aj do terénu. Ak sa radi prechádzate v lese či po lúke, určite vám nevystačia mestské lacné kočíky. Pri výbere kočíka sa zamerajte na to, akými kolesami disponuje. Ideálne sú nafukovacie a odpružené, ktoré zvládnu hravo i náročnejší terén. Do mesta sa pokojne hodia len penové či gumové kolesá.

Ak hľadáte lacné kočíky, ale zároveň aj pestré produktové portfólio, pozrite sa do ponuky internetového obchodu ekociky.sk.

Article Tags:
·
Article Categories:
Ako na to