jún 24, 2019
998 Views
Komentáre vypnuté na Aké obmedzenia majú niektoré typy podláh?

Aké obmedzenia majú niektoré typy podláh?

Written by

Tak, ako má každý typ podlahy svoje výhody, má aj svoje nevýhody. Vybral iste si vysnívanú podlahu, no bojíte sa, aby vám nespôsobila v byte nejaké komplikácie? Pozrite sa na najčastejšie neduhy, ktoré robia ľuďom vrásky na čelách.

Drevené parkety

Ak drevené parkety zatopíte vodou alebo spálite uhlíkmi z krbu, bude nenávratne poškodená. Samozrejmosťou je, že poškodený kus sa dá vymeniť, no ak je poškodený kus v strede, musíte v podstate rozobrať celú podlahu. Ak sa vám vyduje z vody, je nutné vymeniť ju celú.

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy ceny sú skutočne prijateľné, no pod mnohé lacnejšie typy si nemôžete namontovať podlahové kúrenie. Na opačnej strane, drevené parkety na podlahové kúrenie zoženiete jednoduchšie a ich použitie je aj bezpečnejšie.

Koberec

Najväčším obmedzením kobercov je ich zložitá údržba. Stráviť dlhé hodiny náročným tepovaním nie je práve ideálna predstava trávenia času počas víkendov. Veľkým problémom môžu byť aj vlasy a chlpy, s ktorými si často neporadia ani vysokovýkonné vysávače.

Dlažba

Výrazným limitom dlažby je jej vysoká citlivosť na pády ťažkých a tvrdých predmetov. Zabudnite na činky a iné podobné predmety. Dlažbu dokáže často rozbiť aj pád ťažkej sklenenej misy alebo ruksaku či nákupnej tašky.

Epoxidové podlahy

Liate podlahy ponúkajú naozaj široký objem rôznych vyhotovení, no predsa len majú jeden limit. V prípade poškodenia nie je možná výmena jedného kúsku, ako pri dlažbe alebo parketách. Často je nutné vymeniť celú podlahu.

Article Categories:
Ako na domácnosť