sep 20, 2016
1452 Views
Komentáre vypnuté na Menopauza – nepríjemná časť života v strednom veku

Menopauza – nepríjemná časť života v strednom veku

Written by

Menoapuza je prirodzená súčasť v živote každej ženy, kedy dochádza k prechodu z plodnej fázy do fázy pokoja. To znamená, že vaječníky postupne ukočujú svoju funkciu. Je to obdobie, ktoré je plné zmien a dochádza ku koncu menštruačného cyklu.

V tele ženy sa postupne mení hladina harmónov, čo má za následok rôzne zmeny v organizme ženy. Priemerný vek kedy dochádza k menopauze je okolo 49-51 rokov, ale samozrejme, že existujú aj výnimky kedy k menopauze môže prísť skôr. Existujú rôzne príznaky na základe, ktorých zistíme či sa v menopauze žena nachádza. Medzi najčastejšie patria návaly tepla, potenie, stavy depresie, podráždenia, náladovosti, závraty a tráviace ťažkosti. Samozrejme sprievodných javov je viac, ale tieto patria medzi najviac sa vyskytujúce. Okrem už spomenutých príznakov sa môžu vyskytnúť aj fyzické prejavy stenšovanie kože, vlasov a nechtov. Medzi veľmi nepríjemnú súčasť patrí vysychávanie sliznice, čo má za následok znepríjemňovanie pohlavného styku, taktiež sa môže objaviť svrbenie a pálenie vo vagíne, inkontinencia a pod.

Existuje spôsob ako zmierniť tieto príznaky a spraviť si priebeh menopauzy znesiteľnejším?

Existuje mnoho prípravkov s obsahom estrogénov a gestagénov, ktoré napomáhajú pri zmierňovaní príznakov a môže vám ich predpísať lekár. Ak však chcete vyskúšať niečo na prírodnej báze, trh vám ponúka mnoho výrobkov založených na prírodnej báze. Jedným z nich je aj doplnok stravy Menox 45 . Je to liečivý prípravok, objavený v USA, korý obsahuje 17 esenciálnych aminokyselín, 5 fytosterolov, glukózu, fruktózu a viac než 20 nasýtených a nenasýtených mastných kyselín. Jeho výhodou je, že je 100% prírodný a tak nehrozí žiadne riziko ani vedľajšie účinky.

Preparát Menox 45 stimuluje aktívne látky rastliny maca, ktorá sa považuje za koncentrát ženskosti a konzumujú ju indiánky žijúce v Peru, aby tak bojovali prírodnou formou proti menopauze. Táto rastlina pôsobí veľmi rýchlo a doposiaľ nie sú známe žiadne vedľajšie účinky. Výhodou je, že si preparát môžete vyskušať na 30 dní zdarma a tak sa sami rozhodnete, či vám doplnok vo forme Menox45 pomáha, alebo nie.

 

 

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu