máj 27, 2020
1185 Views
Komentáre vypnuté na Kupujete moto topánky? Nepodceňujte ich výber

Kupujete moto topánky? Nepodceňujte ich výber

Written by

Dynamický stroj, duniaci motor, vietor vo vlasoch… Pocity jazdy na motorke vedia byť riadne silné a nezabudnuteľné. Každý motorkár má vysnívanú tú svoju pravú motorku. Jej kúpa je priam neopísateľnou radosťou. Následne je však potrebné si zakúpiť prilbu, motokombinézu, rukavice a moto topánky. A práve na motorkárske topánky sa dnes bude sústrediť náš záujem.

Moto topánky – ako ich vybrať

Kvalitné moto topánky vás ochránia pred mnohými zraneniami a hlavne vám spríjemnia jazdu na motorke. Motoristická obuv vie zvýšiť komfort jazdy len v tom prípade, ak je vyrobená z kvalitných materiálov a podľa najnovších technológií. Jej kúpu celkom iste nepodceňujte a zamerajte sa hlavne na overené značky. Tak ako pri každej topánke, tak aj pri motoristickej obuvi je potrebné si zmerať veľkosť chodidla. Pri dlhšej jazde by vás mohla malá topánka riadne potrápiť. Našli ste topánky, ktoré vám sedia? V tom prípade obráťte svoju pozornosť na pevnosť materiálu a stabilitu chodidla v topánke. Noha by v žiadnom prípade nemala v topánke lietať, aby nedošlo k nechcenému vyvrtnutiu kotníka. K zraneniu môže prísť hlavne pri prudkom brzdení alebo náraze. Práve kvôli tomu je vhodné si zakúpiť vysoké topánky, ktoré siahajú do výšky polky stehien. Ide vlastne v pravom zmysle slova o moto čižmy, v ktorých je na správnych miestach umiestená výstelka. Zanietený motorkár sa venuje svojej vášni za každého počasia. Motoristická obuv musí byť preto zateplená a zároveň mať dostatok vetracích otvorov.

Moto topánky – pre každý typ motorky

Niekedy je ťažké sa zorientovať vo veľkom množstve moto topánok a čižiem. Hľadanie a kúpu vám uľahčí webová stránka internetového obchodu inSPORTline. Na stránkach inSPORTline si ľahko vyberiete obuv aj podľa typu motorky. Nie je totiž jedno, či si vyberáte obuv na skúter alebo na cestnú motorku. Profesionálni motorkári holdujúci motokrosu alebo vlastniaci enduro motorky nebudú potrebovať obuv na chodenie. Ich moto topánky musia zvládnuť hlavne náročnú jazdu a terén. Zamerajú sa preto na ochranné prvky, odolnosť proti nárazu a citlivosť na radenie. Naopak pri jazde na cestnej motorke celkom iste budete zastavovať a chodiť. V tomto prípade je pohodlnosť v popredí záujmu a dostačujúce sú členkové moto topánky. Nezabudnite však na kvalitné odvetrávanie, protišmykovú podrážku a praktické zapínanie. Pri čoraz obľúbenejšej jazde na skútri vám bude stačiť aj klasická obuv. Aj tu však myslite na stabilitu nohy a kvalitnú podrážku, ktorá je citlivá na radenie.

 

 

 

Article Categories:
Ako na to