nov 23, 2018
1050 Views
Komentáre vypnuté na Krb od profesionála – ZOP plus

Krb od profesionála – ZOP plus

Written by

Zima je pomaly, ale isto za dverami a pravdepodobne máte aj vy strach z obálky, ktorá dokáže nejednému z nás znepríjemniť začiatok nového roka, však? Pravidelné vyúčtovanie energie nám dokáže spraviť škrty v rozpočte, avšak tomu môže byť už raz a navždy koniec. Najmä v prípade, že sa snažíte neustále šetriť, no vynaložené náklady sú vyššie a vyššie. Ak si lámete hlavu nad tým, čo spraviť inak a lepšie, možno je na čase pre radikálnu zmenu! Už aj vy tušíte, že reč je o krbe?

Otvorený či uzavretý krb?

Viete, čo je lacnejšie? Váhate nad tým, či zvoliť elektrické alebo plynové kúrenie? Možno ostanete prekvapení, no najekonomickejšie je krbové vykurovanie palivom akým je drevo. Áno, kvalitné krby vyžadujú počiatočnú investíciu, avšak s istotou vám vieme povedať, že tá sa vám behom niekoľkých rokov vráti. Môžete zvoliť buď otvorený, čiže tradičný krb, ktorý je však vhodnejší do domácnosti starších ľudí, ktorí sa nemusia obávať o potenciálne nebezpečenstvo, ktoré hrozí deťom, keďže tie majú tendenciu sa pohybovať práve okolo horiaceho sa krbu. Okrem toho musíte v tomto prípade počítať s odpadávajúcimi kusmi dreva či iným typom paliva, čo koniec koncov predstavuje aj zvýšené nároky na údržbu.

Naopak, uzavretý krb vhodný trebárs do novostavby patrí k vyhľadávanejším formám vykurovania, a to hneď z viacerých dôvodov. Ide o niekoľkonásobne bezpečnejší spôsob vykurovania, keďže krb môžete nechať horieť aj v čase vašej neprítomnosti, čo sa o otvorenom krbe žiaľ povedať nedá. Jednotlivé miestnosti v dome sú vykúrené behom niekoľkých minút a nároky na údržbu sú minimálne, čo sa pochopiteľne odvíja od toho, aký typ paliva využívate.

Pri výbere krbu si všímajte v prvom rade výrobcu, a teda referencie od ostatných zákazníkov, ponuku sortimentu, ale tiež servis či dĺžku pôsobnosti na trhu. Zopkrby od profesionála ZOP plus patria medzi jednotku na slovenskom, ale i zahraničnom trhu, o čom svedčia pozitívne referencie od spokojných klientov, certifikované výrobky, vysoký dôraz kladený na spokojnosť klientov a bezpochyby i ekologickosť ponúkaného sortimentu.

 

Article Categories:
Ako na to