sep 12, 2022
308 Views
Komentáre vypnuté na Je lepšia predná alebo zadná cyklosedačka?

Je lepšia predná alebo zadná cyklosedačka?

Written by

Bez cyklosedačky si nejeden rodič nevie predstaviť fungovanie. S bicyklom sa dá počas teplejších mesiacov zájsť na nákupy alebo odviesť dieťa do škôlky. Súčasné cyklosedačky sú maximálne pohodlné, bezpečné a pohlcujú všetky vibrácie, takže sa v nich dieťa cíti veľmi komfortne. Vybrať si môžete cyklosedačku prednú alebo zadnú. Ktorá zo sedačiek je lepšia?

Na dlhšie výlety nie sú cyklosedačky vhodné

V prvom rade si uvedomte, že akokoľvek pohodlná cyklosedačka nie je určená na celodenné výlety. Cyklosedačka je vhodná skôr na kratšie výlety do okolia mesta alebo na jazdenie po meste. Ak ste na nosiče bicyklov vyložili všetky rodinné bicykle a vyrazili na víkendový cyklistický pobyt, tak si namiesto sedačky pribaľte do kufra detský cyklovozík. V cyklovozíku dieťa pozoruje okolie a keď sa unaví, môže spať alebo sa hrať, čo v sedačke nie je možné.

Dva typy cyklosedačiek

Predná cyklosedačka sa montuje na strednú rámovú tyč a zadná na zadnú rámovú trúbku alebo na nosič. Obe sedačky sú zabezpečené popruhmi a disponujú stúpačkami pre ergonomické sedenie.

Predná cyklosedačka

Cyklosedačka, ktorá sa umiestňuje na strednú rámovú tyč, je obľúbená u rodičov, ktorí chcú mať dieťa na očiach. Svoje dieťa najlepšie poznáte vy sami, a preto ak viete, že máte doma neposedné dieťa, radšej ho uložte do prednej cyklosedačky. Avšak tento typ sedačky má na sedenie oveľa menší priestor a navyše je operadlo veľmi nízke. Preto je predná cyklosedačka určená skôr na naozaj krátke výlety. Uvedomte si tiež to, že na jednej strane máte dieťa na očiach a na druhej strane má dieťa v očiach prach, hmyz a je vystavené všetkým poveternostným nástrahám.

Zadná cyklosedačka

Veľká výhoda zadnej cyklosedačky tkvie v tom, že má vyššiu nosnosť vďaka čomu ju využijete dlhší čas. Pre porovnanie – predná sedačka sa vyrába do nosnosti 15 kg a zadná až do 22 kg. Tento typ sedačky je veľmi pohodlný a disponuje polohovateľnou opierkou chrbta. Zadná sedačka je síce krytá vašim telom, čo bráni útoku hmyzu a tvoríte tiež dieťaťu tieň, ale táto výhoda je vykúpená horším výhľadom pre dieťa. Veľa rodičov má zo zadnej sedačky strach, pretože nemá prehľad o tom, čo dieťa robí. Tento problém môžete vyriešiť umiestnením spätných zrkadiel na riadidlá.

Article Tags:
Article Categories:
Nezaradené