nov 2, 2017
1480 Views
Komentáre vypnuté na Interiérové žalúzie pre pohodlný domov

Interiérové žalúzie pre pohodlný domov

Written by

Máte radi slnko, ale občas by to chcelo viac tieňa v byte? Chcete praktické tienenie, ktoré splní účel, ale aj estetickú stránku? Interiérové žalúzie majú šmrnc. Každý má rád krásne slnečné dni, ale čoho je moc, tak toho je príliš a keď vám slnko v interiéri znemožňuje každodenný život, tak je na čase jeho silu zmierniť. Aby ste krásne slnečné dni milovali v každom ročnom období a zároveň si vo svojom domove zachovali príjemné osvetlenie a zároveň tieň, tak stále sú vhodným riešením interiérové žalúzie.

Ich funkcia je jednoznačná. Zaistiť cez deň ochranu pred slnkom a večer ochranu pred zvedavými pohľadmi do vašich okien. Majú byť praktické, estetické a ľahko ovládateľné. A hlavne nemajú pôsobiť ako rušivý prvok vo vašom interiéri. Podľa vášho vkusu, priestoru a možností si môžete ako vhodnú tieňaciu techniku do interiéru dopriať rolety, vertikálne alebo horizontálne žalúzie.

Na výber máte nielen z rôznych druhov materiálov a farieb, ale môžete vyberať aj podľa ovládania. Na trhu nie sú totiž len klasické verzie s manuálnym ovládaním formou šnúrky alebo retiazky, ale aj na elektrický pohon s diaľkovým ovládaním.

Horizontálne žalúzie

Asi najviac vyberaným spôsobom tienenia sú interiérové žalúzie horizontálne. Obvykle sú vyrobené z hliníku a poskytujú jednoduché ovládanie, rýchlu montáž a rôzne možnosti farebných odtieňov. Prednosťou je regulácia svetla a jednoduchá údržba. Dokážu pôsobiť nenápadne a vďaka farebným možnostiam sa veľmi ľahko prispôsobia vášmu interiéru.

Veľmi obľúbené sú nielen hliníkové verzie, ale aj drevené alebo bambusové, ktoré podporujú prírodne zladený štýl a ladia nielen s dreveným nábytkom, ale i so samotnou podlahou.

Vertikálne žalúzie

Významnú úlohu v prostredí tieniacej techniky hrajú aj žalúzie vertikálne. Majú všestranné použitie a slúžia ako praktický i estetický regulátor svetla. Sú veľmi elegantné a celkom dokážu nahradiť záclony i závesy. Môžete si vybrať nielen z rôznych farieb, ale i materiálov. Veľmi žiadanou verziou vertikálnych žalúzii sú posuvné panely z kvalitných látok v rôznych farebných odtieňoch a dokonca i vzoroch.

Rolety

Rolety sú známym tienením už od dávnych časov. Dosiahli rôznych premien a modernizácie a dnes plnia nielen účel praktický, ale i dekoratívny. Často sa inštalujú práve pre skrášlenie domácnosti vďaka pestrému výberu farieb, vzorov a jednoduchej montáži.

Pri samotnom výbere tieniacej techniky je dôležité zohľadniť vaše priestorové možnosti, predstavy a očakávania. Pozornosť pri výbere žalúzií venujte výberu rozmerov, materiálov, vhodných farebných odtieňov, náročnosti montáže a ovládania a v neposlednej rade i samotnej cene. Preto je dôležitý aj profesionálny prístup predajcu, ktorý vám poskytne odborné poradenstvo, montáž a ďalší servis.

Article Categories:
Ako na domácnosť