nov 2, 2017
1434 Views
Komentáre vypnuté na 4 tipy, ako obliecť spálňu do vianočného!

4 tipy, ako obliecť spálňu do vianočného!

Written by

Obchodné reťazce oplývajú sviatočnou výzdobou. Áno, blíži sa k nám čas vianočný. Vytvorte si očarujúcu atmosféru Vianoc aj vo svojej svätyni a vdychujte jedno z najkrajších období v roku. Vianoce budú presne také, aké chcete vy sami! 

Sviatočná výzdoba sa najviac vyníma v obývacích izbách, kde trávime čas pri vianočnom stromčeku a sledovaním rozprávok. Nenechávajte ostatné miestnosti napospas! Okrem vianočného upratovania vyzdobte aj ostatné izby a vychutnávajte si čaro Vianoc v každej miestnosti.

Decentná a vkusná výzdoba spálne bohato postačí. Nezabúdajte, že miestnosť je určená predovšetkým pre spánok a odpočinok! Nesmie vás nič rozptyľovať.

 

Vianočná posteľ

Posteľ je v spálni jednoznačne dominantným prvkom. Oblečte si lôžko do vianočného! Ihneď tak dosiahnete sviatočnej atmosféry, aj keby ste zvyšok miestnosti nechali ležať.

Kúpte si obliečky s vianočným motívom. Zvoľte obliečky, ktoré budú zapadať do farebného konceptu spálne. Ak máte v spálni neutrálne farby (biela, šedá, capuccino), dostávate vo výbere farby obliečky voľnú ruku.

Nehodnoťte obliečky len podľa vzhľadu. Pod hryzavou prikrývkou sa dobre nevyspíte! Vyberajte predovšetkým kvalitný materiál. Ideálne sú prírodné materiály, napríklad ľan či satén.

Máte vo zvyku zakrývať posteľ prikrývkou? Všedné obliečky môže skvele zastrieť vianočná verzia prehozu.

2. Výzdoba okna

Do okien v spálni neinštalujte farebné a blikajúce svetielka! Výnimka platí v prípade, že blikátka pred spaním vyberiete zo zásuvky. Vkusnou náhradou sú decentné led svetielka alebo romantické svetelné reťaze, ktoré môžete používať aj počas celého roka. Nebaví vás aranžovanie svetelných reťazí? Na okenný parapet môžete postaviť vianočný svietnik a výzdobu okna máte hotovú! 🙂

Okno môžete zdobiť aj papierovými vločkami, “snehovým” sprejom, alebo farbami na sklo. Do tvorenia sa pustite s deťmi i bez nich. Príjemne sa odreagujete.

3. Vianočné kvety 

Izbové rastliny môžete vsunúť do obalov s vianočným motívom alebo ich ozdobiť miniatúrnymi bankami a veselými zápichmi.

Vianočná hviezda je do spacej miestnosti nevhodná! Jedovatá rastlina, ktorá je rajom pre bakteriálne choroby a jej červená farba pôsobí na naše zmysly intenzívne a dráždivo.

4. Prírodné dekorácie

Môžete si vybrať, či sa rozhodnete byť kreatívny alebo nie. Prírodné ozdoby môžete zakúpiť alebo si ich vyrobte.

Môžete tvoriť najrôznejšie prírodné koláže. Naaranžujte si napríklad tácku. Postavte doprostred sviecu a okolo nej rozprestrite napríklad škrupiny orechov, ihličnaté vetvičky a škoricové struky. Môžete usušiť aj pár koliesok pomarančov, jabĺčok a vložiť ich spolu s voňavým klinčekmi do misy. Fantazírujte a tvorte podľa ľubovôle!

 

 

Article Categories:
Ako na domácnosť