júl 30, 2019
1121 Views
Komentáre vypnuté na Inštalovanie klimatizácie do domu vám umožní chovať doma zviera, aj keď ste alergik

Inštalovanie klimatizácie do domu vám umožní chovať doma zviera, aj keď ste alergik

Written by

Moderná klimatizácia dnes dokáže viac než len chladiť. Vie taktiež zakúriť a čistí vzduch od hrubých nečistôt, ale aj alergénov. Čo je veľmi prínosné pre alergikov. Mnohí si teraz môžu domov zadovážiť zvieratko, aj keď im pred tým spôsobovalo zdravotné ťažkosti.

Bez zvierat v domácnosti to akosi nie je ono. Sú to tvorovia, ktorí nás vedia rozveseliť aj zbaviť stresu. Ak máte doma aj deti, len ťažko sa odoláva ich prosbám, aby ste si domov nekúpili psíka, mačičku, alebo aspoň niektorého z obľúbených hlodavcov. Čo ale robiť, ak niektorý člen rodiny trpí alergiou?

Kde sa berú alergény u zvierat?

Zdrojov alergénov u zvierat je hneď niekoľko. Rozhodne to nie len samotná srsť, o ktorej sa vždy hovorí. Alergénom sú roztoče v srsti zvierat, šupinky odumretej kože aj moč zvierat. Najsilnejším z alergénov sú ale mačacie a psie sliny, pretože obsahujú veľmi agresívny alergén, bielkovinu Fel D1. Ďalšie alergény nosia zvieratá domov z vonkajšieho prostredia. Ide predovšetkým o prach a rôzne typy peľových zrniek.

Práve neustále opakovaný mýtus o alergii ľudí na zvieraciu srsť vedie k tomu, že sú módne rôzne bezsrsté plemená mačiek – Sphynx a psov ­– Americký bezsrstý teriér, Mexický naháč či Peruánsky naháč. Lenže nie každému sa tieto plemená páčia, sú chúlostivé na chlad a naviac, alergických prejavov nás to zbaviť nemusí.

Klimatizácia Samsung je ideálna pre alergikov

Moderná klimatizácia do domu Samsung vie vďaka funkcii Virus Doctor zbaviť prostredie bytu hrubých nečistôt aj baktérií. Vrátane zvieracích alergénov. Sú skvelým tipom pre alergikov, ktorým vadí prach a peľ, ale aj ďalšie nečistoty. Vďaka klimatizácii v byte sa eliminuje aj nadmerná vlhkosť a vznik plesne. Klimatizácia Samsung vie v byte vytvoriť zdravé prostredie a perfektnú klímu.

Ak máte záujem získať klimatizácie na splátky, odporúčam sa obrátiť na miestne firmy ponúkajúce klimatizácie, tie často ponúkajú rôzne finančné možnosti pre nákup takýchto produktov.

Article Tags:
Article Categories:
Ako na domácnosť