júl 29, 2019
1248 Views
Komentáre vypnuté na Hor sa na paddleboard!

Hor sa na paddleboard!

Written by

Paddleboarding sa postupne, ale isto stáva populárnou zábavnou vodnou aktivitou, ktorá sa vykonáva vonku, čiže je možné ju považovať za outdoor fitness aktivitu. Pýtate sa, pre koho je tento šport určený? Čo by ste mali vedieť ešte pred tým, ako sa postavíte na váš prvý paddleboard?

Posilnite zdatnosť a core tela

Chcete zlepšiť svoje zdravie a kondíciu? Tak prečo nepovažovať práve paddleboardy za alternatívu k posilneniu v telocvični, pretože je nielen zábavná, ale môže ponúknuť aj množstvo zdravotných a fitness výhod, keďže doska môže byť použitá ako skvelá cvičebná platforma? Väčšina aktivít v prírode, na ktorých sa zúčastňujeme prostredníctvom rozvoja správnych techník a držania tela, nám môže pomôcť zlepšiť našu úroveň zdatnosti a zároveň posilniť tzv. core tela.

Je možné na paddleboarde vykonávať rôznorodé cvičenie?

Na paddleboarde je možné vykonávať početné cvičenia, pričom ich je možné prispôsobiť tak, aby vyhovovali každému zvlášť. Len samotné pádlovanie môže zlepšiť držanie tela, keďže zlepšuje celkovú rovnováhu, zvyšuje intenzitu všetkých cvičení, posilňuje nohy, zapája jadro tela a celkové svalstvo. Inými slovami povedané, pádlovanie v stoji, skrátene nazývané SUP (Stand Up Paddle), perfektne formuje postavu a zdokonaľuje váš zmysel pre rovnováhu, čo môžete koniec koncov využiť aj pri inej športovej aktivite.

Ďalšie z hlavných predností paddleboardingu sú:

  • posilnenie ramien (obzvlášť dobré pre ženy),
  • posilnenie brušného svalstva,
  • zvýšenie pevnosti tzv. core tela.

Predtým ako si zakúpite vlastný nafukovací paddleboard, odporúčame vám absolvovať minimálne dve hodiny na tréningu so skúseným trénerom, ktorý vám vysvetlí techniku a zároveň vám ukáže, ako by taká jazda na paddleboarde mala vyzerať v praxi.

inSPORTline ako najväčší slovenský predajca a výrobca fitness ponúka široký sortiment športových pomôcok, vďaka ktorým si môžete aj vy vychutnať paddleboarding či iné obľúbené fyzické aktivity.

 

 

Article Tags:
Article Categories:
Ako na to