júl 24, 2019
968 Views
Komentáre vypnuté na Poďte konečne niečo urobiť pre zlepšenie svojho bývania

Poďte konečne niečo urobiť pre zlepšenie svojho bývania

Written by

Prezeráte si časopisy o bývaní a obdivujete novostavby a zrekonštruované domy v okolí? Poďte aj vy urobiť niečo pre zlepšenie svojho bývania.

Slovensko je medzi európskymi krajinami tretie s najväčším počtom vlastníkov nehnuteľností. Že vy zatiaľ medzi nich nepatríte? Urobte s tým niečo. Nehnuteľnosti na predaj vám neponúknu len realitné kancelárie. Nájdete ich aj na realitných portáloch a bazároch, akým je Inzercia.sk. Vďaka realitným ponukám nájdete trebárs práve tú svoju vysnívanú nehnuteľnosť, alebo sa aspoň zorientujete v aktuálnej ponuke a cenách. Či dokonca dostanete chuť sa presťahovať do iného mesta, či z mesta.

Zaujímavým riešením je víkendový dom

Bývajte v meste, v slušnom podnájme, a kúpte si víkendový dom v zaujímavej rekreačnej lokalite. Hitom sú miesta u priehrad, kúpalísk, či v horách. Napriek skvelej lokalite sa tieto dedinské domy dajú kúpiť veľmi lacno. Aj keď potrebujú často rekonštrukciu, vás to nijako netlačí. Zveľaďovať si víkendové bývanie môžete postupne a trebárs si ho pripraviť na to, že sa doňho v dôchodku natrvalo presťahujete.

Nemáte na to?

Sledujte inzeráty s ponukou nehnuteľností už len preto, aby ste mali predstavu, ako sa na jej nákup musíte pripraviť po finančnej stránke. Riešením je stavebné sporenie aj hypotéka. Oplatí sa však výberu a hľadaniu vhodnej nehnuteľnosti venovať viac času. Ak vás netlačí čas, netlačte na pílu a buďte trpezliví. Každý deň sa môže objaviť tá pravá ponuka práve pre vás.

Keď chceme zveľaďovať, ale v menšom

Nie každý sa chce hneď púšťať do tak veľkých zmien a investícií, akými sú nákupy nového rodinného domu alebo chalupy. Skúste pracovať s tým, čo máte a zveľaďte svoje bydlisko. Dokonca ani nemusíte kupovať nový nábytok. Bazár nábytku na Inzercia.sk je plný skvelých kúskov, ktoré vám pomôžu ušetriť investície.

Nakúpite tu aj vtedy, ak sa presťahujete z menšieho do väčšieho a chýba vám nábytok. Nájdete tu detský nábytok, ktorý je krátkodobý. Ale aj rôzne super kúsky vhodné k reštaurovaniu. Hitom je starý nábytok z 60. a 70. rokov. Ešte pred pár rokmi sme ho vyvážali na smetiská a teraz ho zháňame po bazároch a dávame mu nový život. Inšpirovali nás dizajnéri, ktorí ho milujú a nedajú naň dopustiť.

Ikea z bazáru

Kedy hľadám nábytok na bazáre ja? Veľkú časť bytu aj chalupy máme vybavenú nábytkom z Ikea. Bolo praktické prísť a nakúpiť, nemusieť čakať na výrobu ani dodanie. Avšak Ikea mnohé kolekcie po čase ruší, alebo prerába. Po pár rokoch si už rovnaký nábytok či nábytok z danej série nedokúpite. Pritom medzi tým zobytníte podkrovie, zväčšíte detskú izbu… Proste chcete interiér doplniť rovnakým nábytkom, ale už ho v Ikea nekúpite. Riešením je bazár. Práve tam často kúpite kúsky nábytku, ktoré sa už v bežnej obchodnej sieti nepredávajú. Ako napríklad tie z Ikea.

Article Tags:
Article Categories:
Ako na domácnosť