júl 14, 2019
2774 Views
Komentáre vypnuté na Stôl v štýle „must have“ – hitom sú epoxidové stoly

Stôl v štýle „must have“ – hitom sú epoxidové stoly

Written by

Prístup k designu interiéru sa mení. Bývanie, ale ani kancelárske priestory, či priestory reštaurácie a beauty salónu, nás nesmú nudiť. Preto k bežnému funkčnému nábytku pridávame tzv. „must have“ kúsky, ktoré zaujmú a prinesú do interiéru neobvyklý design. Takýmito kúskami sú aj epoxidové stoly.

Čo vlastne epoxidové stoly sú?

Epoxidové stoly dokážu kombinovať krásu dreva a epoxidovej živice. Nádherné kusy dreva, ktoré by inak boli pre masový nábytkársky priemysel nepoužiteľné, teraz šikovní dizajnéri a malovýrobcovia premieňajú na neuveriteľne nádherné kúsky. Epoxid sa dá použiť aj pre iné kusy nábytku alebo nábytkových doplnkov. Avšak sú to práve stoly, na ktorých hra s epoxidovou živicou a kresbou divokého dreva vynikne. Veľké plochy dreva a ich tvar doplnený farbenou živicou, teda farbeným epoxidom, vypadajú luxusne a dokážu oživiť akýkoľvek interiér. Naviac sú odolné a dajú sa použiť aj tam, kde sa predpokladá namáhanie plochy – mechanické, alebo napríklad vyliatou kvapalinou.

Drevené stoly vylievané epoxidovou živicou

Túžite po podobnom unikátnom stole? Pokiaľ nie ste práve domáci kutil, nevadí. Nie je úplne jednoduché technológiu vylievania epoxidovou živicou zvládnuť. Už vôbec nie zvládnuť výrobu stolu po konštrukčnej stránke. Chce to tiež dobré zdroje, aby ste zohnali skutočne vhodné drevo pre výrobu týchto stolov. Také, ktoré zaujme a dá stolu očakávaný exkluzívny vzhľad. Kúpiť si ale môžete hotové stoly vylievané epoxidovou živicou.

Výrobou sa zaoberá malá slovenská firma sídliaca vedľa Banskej Bystrice, vo Vlkanovej – ROY.SK. Nádherné ručne vyrábané epoxidové stoly si môžete kúpiť vo veľkosti vhodnej ako kuchynský stôl, pre exkluzívne zasadacie miestnosti firiem, ale aj ako konferenčné stolíky.

Chcete si vyrobiť vlastný dizajnový stôl vylievaný epoxidovou živicou?

Aj v tom vám v ROY.SK pomôžu. Na internete síce nájdete rôzne návody, ako sa podobné stoly vyrábajú, ale obvykle chýbajú odkazy na u nás dostupné materiály, teda na vhodný epoxid. Ten predáva priamo ROY.SK. Ponúka len na „vlastnej koži“ odskúšané epoxidy, rovnako ako pasty vhodné na prefarbovanie epoxidu. Bez experimentov tak budete mať ihneď k dispozícii ten najkvalitnejší dvojzložkový číry epoxid a farbu na epoxid. Ďalej už je to len na vás. Pustite sa do tvorenia.

Nový stôl aj reštaurovanie starých kúskov

O tom, že si týmto spôsobom môžeme vyrobiť nové kúsky nábytku, sme sa už bavili. Ale možnosti sú aj ďalšie. Epoxidová živica dokáže unikátne zreštaurovať a dizajnovo dotvoriť aj starší nábytok. Napríklad dnes tak módne retro kúsky z 50, 60 a 70 rokov minulého storočia. Staré stoly s prasklinami sa dajú vyliať farebnou živicou. Rovnako ako môžete skúsiť vyrobiť nový povrch napríklad z kamienkov, či narezaných konárikov agátu a zaliať túto mozaiku následne živicou. Číro aj farebnou. Skúšajte, čo metóda umožní. Je to zábava. Alebo si kúpte hotový stôl a užívajte si hneď jeho krásu.

Article Tags:
Article Categories:
Ako na to