júl 14, 2019
1000 Views
Komentáre vypnuté na Prírodné oleje: K čomu všetkému sa používajú?

Prírodné oleje: K čomu všetkému sa používajú?

Written by

V súčasnej dobe sa veľa ľudí zameriava na čisto prírodné kozmetické produkty, ktoré nemajú takmer žiadne vedľajšie účinky, ba naopak sú oveľa účinnejšie než chemické alternatívy. Stretnúť sa môžete predovšetkým s olejom kokosovým a mandľovým, pričom obidva majú špecifické vlastnosti a rovnako tak aj účinky. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, k čomu sa jednotlivé varianty používajú.

Prírodné oleje sa dajú zakúpiť v mnohých prevedeniach. Záleží hlavne na tom, na aký účel chcete olej použiť – na pokožku, vlasy, tvár a podobne.

Kokosový olej

Kokosový olej sa používa nielen v kuchyni, ale aj v kozmetike, a to pre jeho hneď niekoľko výhod. Kokosový olej je charakteristický vysokým obsahom nasýtených mastných kyselín a zlepšuje kožné problémy. Používa sa na tvár ako krém, ale dokonca aj ako čistič pleti. Siahnuť by ste po ňom mali aj v prípade popálenín, zápalov a kožných chorôb.

Kokosový olej obsahuje kyselinu laurovou, a tým pádom je schopný redukovať zápal a znižovať riziko infekcie. V neposlednom rade sa na tvár odporúča aj kvôli tomu, že spomaľuje proces starnutia.

Mandľový olej

Ďalej sa dá zakúpiť mandľový olej, ktorý je získavaný lisovaním semien mandľovníka. Pretože je mandľový olej svojím zložením veľmi blízky ľudskej pokožke, odporúča sa aj k jej pravidelnej starostlivosti. Ak bojujete so suchou a citlivou pleťou, určite sa oplatí investovať do mandľového oleja, ktorý dokáže minimalizovať červenanie, svrbenie a lúpanie pokožky.

Mandľový olej pôsobí tiež ako pleťový peeling. Rovnako tak vám pomôže v prípade, že máte suchú pokožku na rukách, a zlepší stav vašich nechtov. Robiť si môžete napríklad olejovú kúpeľ, ktorá sa odporúča raz týždenne. Stačí do kúpeľa namočiť na dvadsať minút prsty a môžete sa čoskoro tešiť na pevné nechty.

Zabudnúť nesmieme ani na to, že mandľový olej sa dáva do vlasov, pretože výrazne vlasy regeneruje a hydratujte.

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu