sep 13, 2015
1776 Views
Komentáre vypnuté na Hoďte si to na plecia štýlovo

Hoďte si to na plecia štýlovo

Written by

Následky bukoliky

Ktovie, ktorý osvietený pastier, v ktorom kúte hôr a kopcov tohto sveta, pred koľkými storočiami, prišiel na ten blažený nápad. Siahol po tom najlogickejšom materiále, ktorý patril k jeho svetu – koži – a spáchal dobrý skutok pre ľudstvo. Kapsa, tanistra, taška, kabela… náš častý každodenný sprievodca. A hádam si možeme trúfať tvrdiť aj to, že od začiatku prioritnú funkciu prídavného priestoru na prenášanie vecí doplňovala aj funkcia dekoratívna. Pastierovi iste neodohnala spánok akútna otázka, či si ráno vezme tú textilnú s kvetmi, alebo tú športovú, a čo si k nim obuje, ale predsa si len tú svoju jedinú prizdobil strapcami či vyrazenými ornamentmi.

 

Celá hora možností

V študentských rokoch potrebujeme, aby sa do nej vošla A4. Inokedy sa nám hodí príručný pomocník na úrady, do práce, či ešte úspornejší variant na potulky mestom. Našťastie dnešná variabilita tašiek na rameno je nekonečná, poľahky nájdeme elegantné, trendové, športové či „casual“ typy. Obzvlášť lákavou cestou je všetky ich utešene spojiť v nejakej nadčasovej forme. Takú možnosť ponúkajú tašky na rameno z kvalitnej kože, čistých línií a strihov, použiteľných pre takmer nekonečnú škálu príležitostí.

 

A sme zasa pri pastierovi

Keď si predstavím tú jednoduchú celokoženú tašku, s pohodlným popruhom a akurátnym priestorom, ťažko s mi kombinuje outfit, ku ktorému by nepasovala. Spokojne zabudnite aj na tie strapce a ornamenty (i keď umiernenou inšpiráciou folkovými prvkami nič nepokazíte), minimalizmus, prírodné materiály a poctivé remeselné spracovanie sú dnes rozhodne „in“. Pridanou hodnotou kvalitnej kože je fakt, že čím je staršia, tým je krajšia…a veci s príbehom bývajú rozšírenou ľudskou slabosťou.

10112d

Keď už si naložiť, tak esteticky

A keď už sa rozhodnete, že si svoje každodenné potreby budete hádzať na rameno v kvalitnom koženom štýle, a pravidelným dotykom si urobíte z tašky na rameno osobný fetiš, presiaknutý Vašou osobnosťou, porozhliadnite sa po overených výrobcoch. Možno Vám nebude neznáma francúzska značka Katana Paris, ktorá si potrpí na spracovávanie kvalitnej hovädzej kože a priaznivú tržnú cenu, alebo Vás osloví vzhľad surovej kože, ktorý uprednostňuje firma Wild.

Pokiaľ hľadáte naozaj dobrú protihodnotu za rozumné peniaze, poctivé spracovanie a kvalitné materiály, spokojne zavrite google, pretože Vám bohato stačí rozkliknúť web www.panskaelegancia.sk a vyberať.

 

 

Article Categories:
Ako na to