mar 17, 2020
1397 Views
Komentáre vypnuté na Golf vás úplne pohltí a nikdy neprestane baviť

Golf vás úplne pohltí a nikdy neprestane baviť

Written by

Vraví sa, že golf je hra džentlmenov. Toto tvrdenie je síce pravdivé, ale nie je pravda, že ide o hru len pre vyvolených. Golf prináša radosť z pohybu na čerstvom vzduchu čoraz širšej mase ľudí. Dá sa pri ňom relaxovať, ale aj dohadovať biznis s obchodnými partnermi. Golfové ihriská rastú po celom Slovensku ako huby po daždi. Vyskúšajte si aj vy jednu hru a uvidíte, že vás golf pohltí a už nepustí.

Začíname s golfom

Jarné počasie je ako stvorené na prvé zoznámenie sa s golfom. Zelený trávnik a k tomu čerstvý vzduch vás priam magicky vtiahnu do tejto hry. Golf je vhodný pre ľudí každého veku. Výhodou tohto športu je, že môžete začať vyhrávať turnaje hoci aj po päťdesiatke. Nemusíte trénovať od detstva ako pri iných typoch športov. Ak sa vám nebude dariť vyhrávať, pestujte golf len tak pre radosť. Na greene stretnete nových ľudí, nadviažete kontakty alebo dohodnete skvelý biznis.

Golfové oblečenie

Máte odhodlanie začať hrať golf a túžite vybehnúť na trávnik. Potrebujete však golfové vybavenie. Na začiatku si môžete požičať golfové loptičky a palice priamo v golfovom areály. Čo by ste si však nemali požičiavať je oblečenie. Investujte do pohodlných kúskov. Kvalita je v tom prípade dôležitá. Kupujte si oblečenie z materiálov, ktoré vydržia a vy sa v nich budete cítiť komfortne. Základom sú golfové nohavice, ktoré by mali byť jednofarebné a určené na hranie golfu. Pre ženy sa dajú zakúpiť sukne po kolená. K nohaviciam alebo sukni dolaďte tričko s golierikom a plnú golfovú obuv. Pre lepší úchop palíc investujte aj do rukavíc. Golfové oblečenie za priaznivé ceny nájdete hlavne na internete. Jedným z top predajcov vybavenia je e-shop DigitalGolf.

Golfová výstroj

Zamilovali ste sa do golfu? Je čas si zakúpiť plnú golfovú výstroj. Okrem už spomínaného oblečenia je treba myslieť na všetky detaily. K hre potrebujete golfový bag, v ktorom budete nosiť výstroj. Na výber sú dve veľkosti bagov. Ďalej budete potrebovať golfové palice, ktoré sa vyrábajú aj vo variante pre začiatočníkov. Poslednou častou výstroja sú golfové loptičky. Loptičky musia mať presné parametre určené medzinárodnou federáciou. Takto vybavení si budete môcť naplno užívať dobrý pocit z hry a zdokonaľovať svoje hráčske schopnosti .

 

 

 

Article Categories:
Ako na to