mar 18, 2020
1049 Views
Komentáre vypnuté na Pravidelná starostlivosť o počítač je základ

Pravidelná starostlivosť o počítač je základ

Written by

Rozhodli ste sa zakúpiť nový počítač či notebook? Výborne! Či už ho budete využívať na pracovné alebo súkromné účely, základom je, aby váš počítač fungoval správne, a to nielen vtedy, keď je nový, ale aj po dlhšej dobe. Čo však robiť v prípade, ak nastanú komplikácie, ktoré nebudete vedieť vyriešiť? Aké sú možnosti riešenia problémov súvisiacich s chodom vášho počítača?

Antivírusový program je základ, ktorý nemôže chýbať ani vo vašom počítači

Povedzme, že denne strávite minimálne dve hodiny surfovaním po internete. Prehliadanie rôznych stránok, registrácia na weboch či sťahovanie programov sú potenciálnou hrozbou pre každý počítač. Aj z tohto dôvodu je alfou a omegou využívať antivírusové programy, ktoré sú schopné nielen odhaliť škodlivé či nelegálne programy, ale tiež užívateľa informujú o tom, že webová stránka je nebezpečná a neodporúča sa na ňu vstupovať.  Samozrejme, aj antivírusový program treba pravidelne aktualizovať, v opačnom prípade nemusí kontrolovať obsah webových stránok tak, ako by mal.

Odstránenie hardvérových porúch počítača

Nefunkčná klávesnica, porucha chladenia, slabá výdrž batérie či nefunkčný obraz sú len niektoré z najčastejších hardvérových chýb počítača, s ktorými si vie poradiť len odborník, ktorý má v danom smere bohaté teoretické a predovšetkým praktické schopnosti. Správa počítačov zahrňuje antivírusovú ochranu počítačov, inštalácie a reinštalácie softvérov, čistenie počítačov, odstraňovanie hardvérových porúch, podrobnú evidenciu hardvéru a softvéru, poradenstvo či inštalácie licencií, ktoré k svojej práci potrebujete využívať.

JRM Slovakia, s.r.o. je overená IT slovenská spoločnosť s bohatými skúsenosťami v informačných technológiách. Poskytuje nielen správu počítačov, ale aj všetky služby, a to od implementácie až po samotný rutinný helpdesk, vďaka čomu sa zvyšuje efektívnosť a rýchlosť ponúkaných služieb. Tak čo poviete, zveríte váš počítač či notebook profesionálom, ktorí vedia, čo robia?

 

Article Categories:
Ako na to