dec 7, 2015
1973 Views
Komentáre vypnuté na Detské izby a vianočná atmosféra

Detské izby a vianočná atmosféra

Written by

O chvíľku sú tu opäť Vianoce, ktoré milujú hlavne najmladší členovia rodiny. Ale ruku na srdce, nepookreje Vám náhodou pod vianočným stromčekom taktiež srdiečko? A všetky tie svetielka, výzdoba, punč a dobroty. Pokiaľ prežívate nadšenie z týchto krásnych sviatkov s Vašimi deťmi, je dosť možné, že každoročne chystáte spolu aj vianočnú výzdobu. Tá sa ale nemusí obmedzovať iba na exteriér alebo obývačku. Pokojne preneste vianočnú náladu aj do detskej izby. Drobci budú určite nadšení, keď budú môcť šíriť lásku a slávnostnú atmosféru na netradičných miestach. V nasledujúcich riadkoch ponúkame niekoľko inšpiratívnych nápadov, ktoré môžete v tomto predvianočnom čase oceniť.

Začnite uvítacím priestorom

Dvere sú prvé, čo Vaše deti (a ich priatelia) uvidia pred vstupom do izby. Prečo im teda nevenovať zvýšenú pozornosť? Možno postačí iba trocha pozlátka a hneď to bude vyzerať inak. Použiť môžete tiež baliaci papier s krásnym vianočným motívom, vyrobte si snehové vločky a hviezdičky. V prípade, že chcete niečo decentnejšie, skúste výstižný nadpis, ktorý napovie, čo návštevníkov čaká za dverami. Bude to kráľovstvo zimných divov alebo vianočná krajina? Je naozaj veľa ciest, ako rozžiariť detské izby vo sviatočnom duchu.

Spríjemnite si čakanie

Jednou z najlepších možností, ako si spríjemniť čakanie na Štedrý deň, je práve zdobenie. Dvadsaťštyri dní plných očakávania sa môže zdať pre dieťa ako večnosť. Pomôže mu vlastnoručne vyrobený adventný kalendár, s pomocou ktorého bude odpočítavať dni. Väčšina obchodov síce ponúka vlastné varianty týchto kalendárov, no vezmite to do vlastných rúk a dajte tomu jedinečný nádych. Kúpte malé platené vrecúška, naplňte ich dobrotami a rozvešajte po izbe. Dieťa dokonca ani nemusí vedieť, kam ich dáte. Zabaví sa aj tým, že ich bude hľadať. Použiť môžete tiež malé škatuľky, prípadne škrupinky z orechov.

Girlandy a adventné vence na rôzne spôsoby

Prázdninové girlandy zažiaria všade tam, kde sa ich rozhodnete zavesiť. Pokiaľ nebudú úplne vianočné, môžete ich použiť pri viacerých zvláštnych príležitostiach počas celého roka. Zaveste ich nad postele, na okná, lampu alebo police. Aj plyšové hračky sa chcú určite cítiť sviatočne. A čo tak adventné vence? Áno, aj tie sa dajú dnes už ľahko kúpiť, no prečo by ste nemohli pri ich výrobe stráviť prijemné chvíle? Vetvičky, voňavá čečina, sušené šupky z pomaranča, škorica, vianočné gule, mašličky, trblietky a mnoho ďalšieho. Je iba na Vás a Vašich deťoch, čo sa rozhodnete použiť, a ako si svoj adventný venček naaranžujete. Pozor však na sviečky. Nedovoľte ich deťom zapaľovať a nenechávajte ich horieť bez dozoru.

Mini stromček

Veľký vianočný stromček v obývacej izbe je klasika, no doprajte deťom aj ich vlastný. Či už sa rozhodnete pre živú alebo umelú alternatívu, nechajte dieťa, nech zdobí podľa seba. Zaradiť môžete aj svetielka a vlastnoručne vyrobené ozdoby.

Nezabudnite na okná

Výzdobu v detskej izbe môžete ukončiť oknami. Vyrobte si zimnú krajinku z papiera, Mikuláša, snehové vločky alebo vianočné gule. Deti tiež iste poteší, keď budú mať na oknách svetelné dekorácie.

Uvidíte, že slávnostne vyzdobené detské izby dokážu dostať deti do postele oveľa jednoduchšie. Budú to tu milovať o niečo viac a čakanie na Vianoce bude oveľa ľahšie. Prajeme príjemnú zábavu!

 

Foto: © [Sunny studio] / Dollar Photo Club

Article Categories:
Ako na to