máj 19, 2021
610 Views
Komentáre vypnuté na Dámske hodinky, ktoré zažiarili na striebornom plátne

Dámske hodinky, ktoré zažiarili na striebornom plátne

Written by

Chceli by ste sa blýsknuť neopozeranými hodinkami? Inšpirujte sa tými, ktoré na svojom zápästí nosia hlavné hrdinky hollywoodskch trhákov! Vybrali sme pre vás troje dámske hodinky, ktoré to dotiahli až na strieborné plátno.

Hodinky vo filme

Venovali ste niekedy pri sledovaní filmu svoju pozornosť hodinkám, ktoré zdobia zápästie hlavných protagonistov? Hoci hodinky vo filmoch cielia skôr na pánske publikum, ktoré sa snažia oslniť množstvom dych vyrážajúcich funkcií, ani na dámske osadenstvo sa celkom nezabúda. Poďte sa pozrieť, ktoré dámske hodinky zažiarili na striebornom plátne.

Hodinky, ktoré zachránili Ripleyovú

Dámske hodinky značky Seiko nosila na ruke astronautka Ellen Ripleyová v legendárnom filme Votrelec. Hodinky na jej zápästí odpočítavali posledných 15 minút, počas ktorých sa ona a dievčatko Newt potrebovali dostať do bezpečnej vzdialenosti od jadrového výbuchu.

Na dizajne preslávených hodiniek nesúcich označenie Seiko 7A28-7000 sa podieľal taliansky dizajnér Giorgetto Giugiaro. Ten je zodpovedný okrem iného za atypické umiestnenie tlačidiel chronografu na pridanom ovládacom bloku na pravej strane hodiniek.

Sandra Bullock a dokonalý plán lúpeže

Film Debbie a jej parťáčky (v origináli Ocean ‘s 8) pripomína dámsku verziu Dannyho parťákov. Hlavná hrdinka v podaní Sandry Bullock nosí hodinky Hamilton Jazzmaster s ukazovateľom dňa v týždni a dáta. Jedná sa síce o model v pánskom štýle so 40mm puzdrom a koženým remienkom, pre plánovanie lúpeže je ale ako stvorený.

Ventura – tradičná výbava agentov

Hodinky Ventura s atypickým tvarom sa predstavili v roku 1997 vo filme Muži v čiernom, kde sa stali ikonickým doplnkom ústrednej dvojice. Keďže boli súčasťou výbavy každého agenta, mihli sa vo všetkých pokračovaniach doteraz štvordielnej série a na zápästí ich samozrejme nosili aj ženské agentky.

Vôbec prvýkrát sa ale hodinky s trojuholníkovým puzdrom objavili už v roku 1961 vo filme Blue Hawaii, a to na zápästí samotného kráľa rock’n’rollu. Elvis Presley si ich futuristický vzhľad obľúbil natoľko, že sa dokonca stal ambasádorom značky a tvárou Ventury.

Zatúžili ste po hodinkách, vďaka ktorým vás v spoločnosti nikto neprehliadne? Vyberte si z nepreberného množstva dámskych hodiniek na Heureka.sk, kde vám rozhodovanie uľahčia užívateľské recenzie.

 

 

 

 

Article Tags:
Article Categories:
Ako na zdravie a krásu