nov 16, 2019
798 Views
Komentáre vypnuté na Dajú sa vymeniť len dve pneumatiky?

Dajú sa vymeniť len dve pneumatiky?

Written by

Je evidentné, že veľa vodičov sa snaží o to, aby ich pneumatiky vydržali čo najdlhšie, keďže výdavky na nákup celej sady štyroch pneumatík, dokonca aj tých lacných, môžu byť vyššie. Aj z tohto dôvodu sa z času na čas stretávame s vodičmi, ktorí sa pýtajú, či je v poriadku vymeniť iba dve pneumatiky. Je to vôbec možné?

Je to možné, ale …

Naozaj musíte venovať pozornosť celej sade pneumatík, keďže je možné zakúpiť si len pár pneumatík. Treba si však dávať pozor na výber vhodnej veľkosti, keďže nesúladné veľkosti pneumatík na vozidle môžu viesť k nepredvídateľnej manipulácii vozidla a zhoršenej kvalite jazdy. Ak sú najlacnejšie pneumatiky celoročné, hľadajte pár pneumatík, ktoré sú taktiež celoročné. Ak ide o zimné pneumatiky, siahnite po páre zimných pneumatík, ktoré sú určené na daný typ terénu. V ideálnom prípade by ste na nových pneumatikách mali mať dokonca rovnaký vzor a vzhľad dezénu.

S kúpou zvyšných pneumatík dlho nečakajte

Pohon zadných kolies je životne dôležitý, aby vás bezpečne dostal cez daný terén a zabránil pretáčaniu kolies, obzvlášť na mokrej či zasneženej vozovke. Na pamäti však treba mať, že ako náhle to bude možné, mali by ste si dokúpiť chýbajúci pár pneumatík  a nasadiť ich na vaše vozidlo. Spárovaná súprava pneumatík – rovnaká značka, rovnaký vek, rovnaká veľkosť dezénu a dizajn je zárukou nielen plynulej, ale predovšetkým bezpečnej jazdy, čo oceníte najmä počas nepriaznivého počasia.

Investícia, ktorá sa vám vyplatí

Aj keď sú pneumatiky Continental či hliníkové disky vyššou investíciou, treba dodať, že pri voľbe kvalitných pneu, ktoré majú vysokú životnosť, môžete ušetriť nielen náklady za pohonné hmoty, no taktiež skvalitniť jazdu a zároveň zvýšiť vašu bezpečnosť na cestách. Veď život máme len jeden, tak prečo by sme doň nemali investovať, no nie?

 

Article Categories:
Ako na to