sep 21, 2020
1379 Views
Komentáre vypnuté na Chemikálie pre profesionálov za výhodné ceny

Chemikálie pre profesionálov za výhodné ceny

Written by

Prezradíme vám, čo by ste mali vedieť o salicine a tetrahydrofurane, ako aj z ktorej webovej stránky sa tieto produkty oplatí objednať.

Látky pre potreby medicíny, kozmetiky a chémie

Mnohé chemikálie si nájdu využitie vo viacerých priemyselných odvetviach, ako napríklad salicin cena ktorého sa pri hmotnosti 25 gramov pohybuje približne okolo 64 eur. Pokiaľ vám momentálne postačí aj menšie množstvo, k dispozícii máte tiež 5 – gramové balenie za 18 eur. Táto látka pochádza z kôry vŕby bielej, ako aj ďalších stromov a vo farmaceutickom priemysle sa využíva vďaka svojmu analgetickému a protizápalovému pôsobeniu podobne ako aspirín napríklad pri liečbe chrípky. V ľudskom tele dostáva podobu kyseliny salicylovej a má tiež stimulujúce účinky v rámci tráviaceho systému. V kozmetike sa zas so salicinom môžeme stretnúť v prostriedkoch znižujúcich tvorbu akné a kozmetických prípravkoch vyživujúcich a omladzujúcich pleť.

Výrobcom salicinu je uznávaný britský dodávateľ Glentham Life Sciences, v ktorého ponuke nájdete aj ďalšie cenovo dostupné chemické látky. Napríklad pre tetrahydrofuran cena predstavuje 40 eur bez DPH v prípade balenia s objemom jedného litra alebo  72 eur pokiaľ sa rozhodnete zadovážiť si túto látku v hodnote 2500 mililitrov. Vzhľadom k možnosti miešania tejto zlúčeniny s vodou slúži predovšetkým ako rozpúšťadlo polyvinylchloridu, ako aj pri analýze a vzniku niektorých polymérov. Príkladom je polytetrahydrofurán  využívaný pre produkciu elastanu a ďalších textilných látok.

Kde možno podobné chemické látky zakúpiť

Spomenuté chemikálie predstavujú len zlomok toho, čo nájdete na webovej stránke a v internetovom obchode distribútora Alchimica. Celkový sortiment zahŕňa viac než 60 tisíc chemikálií dostupných na území Slovenskej a Českej republiky a určených pre potreby výskumných ústavov, zdravotníckych zariadení, súkromných aj štátnych laboratórií a iných vedeckých inštitúcií. Z bohatej ponuky si budú dokázať vybrať tak odborníci zaoberajúci sa genetikou, biochémiou či chemickou syntézou, ako aj zástupcovia farmaceutického, potravinárskeho prípadne chemického priemyslu.

Article Categories:
Ako na to