sep 21, 2020
1095 Views
Komentáre vypnuté na Zima sa blíži. Pripravte sa na zvýšené riziko nákazy vírusovými ochoreniami

Zima sa blíži. Pripravte sa na zvýšené riziko nákazy vírusovými ochoreniami

Written by

Počas jarného obdobia zažili špecializované obchody boom v predaji dezinfekčných gélov, krémov a antibakteriálnych prípravkov. Ľudia si začali umývať ruky niekoľkokrát denne, domácnosti boli vyčistené ako nikdy pred tým. Robili sme všetko v snahe zabrániť nákaze novým vírusom COVID – 19. Dávajte si však pozor na to, že nie každý prípravok proti vírusom vás reálne ochráni. Ktoré antibakteriálne gély sú naozaj účinné?

Dávajte si pozor na zloženie antibakteriálnych gélov

Mnohí obchodníci sa snažia nečestným spôsobom zvyšovať svoje zisky a predávajú neúčinné prostriedky, ktoré prezentujú ako antibakteriálne prípravky. Nie všetko, čo sa tvári antibakteriálne je reálne naozaj vhodné na boj s vírusmi alebo baktériami. Dávajte si pozor pri kúpe týchto prostriedkov a prečítajte si podrobne zloženie prípravku. To vám umožní nákup na internete. Online drogéria je skvelým spôsobom ako nájsť kvalitné prostriedky a zorientovať sa v ich ponuke. Do zdravia sa vždy oplatí investovať, ale nie nezmyselne len na základe sloganov a reklamy. Dezinfekčné prípravky by ste mali využívať po celý rok a nielen počas momentálneho koronavírusového ošiaľu. Častejšie umývanie rúk a hygiena naozaj pomáhajú proti nákaze koronavírusom a chrípkovým vírusom. Čo by mala obsahovať účinná dezinfekcia? Hlavne alkohol. Prostriedok obsahujúci alkohol sa nanáša v dostatočnom množstve na ruky, kde by mal poriadne vyschnúť. Na prípravku musí byť taktiež uvedené, že zloženie naozaj ničí vírusy t.j. ide o virucidný prípravok.

Nedajte sa nachytať a kupujte len certifikované prípravky

Iste sa aj vy stretli s veľkým nápisom na obale mydla alebo gélu, ktorý tvrdí, že ničí až 99 % baktérií. V tomto prípade ide o menej účinný prípravok. Kvalitné prípravky musia zničiť všetky vírusy a baktérie. Naozaj účinné antibakteriálne gély sú certifikované a obsahujú minimálne 60 % alkoholu (etanol, isopropanol alebo n-propanol). Kde nájsť kvalitné gély, mydlá a čistiace prostriedky? Na stránkach internetového obchodu bugy.sk. V internetovej online drogérii bugy sk sa veľmi rýchlo zorientujete a celkom iste nájdete vhodné dezinfekčné gély, antibakteriálne krémy alebo antibakteriálne obrúsky za skvelé ceny. Využiť môžete rôzne zľavy a akcie. Napríklad zimný balíček ochrany pred vírusmi, ktorý obsahuje všetky spomínané prípravky spolu s ochranným bavlneným rúškom za akciovú cenu.

 

 

 

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu