sep 22, 2020
1085 Views
Komentáre vypnuté na Zobúdzate sa unavený a dolámaný? Porozmýšľajte nad výmenou matraca

Zobúdzate sa unavený a dolámaný? Porozmýšľajte nad výmenou matraca

Written by

Podľa toho, aký kvalitný máme matrac, budeme mať aj kvalitný spánok. Ak sa už dlhší čas zobúdzate unavený, dolámaný alebo vás rušia nočné mory, pravdepodobne nadišiel čas na výmenu matraca.

Signálov môže byť niekoľko

Nekvalitný spánok je len jedným z ukazovateľov, že matrac nemusí byť v poriadku. Samozrejme, ak sa ráno zobúdzate vyčerpanejší, ako keď ste išli do postele, už sami viete, že niečo nie je v poriadku. Pravdepodobne matrac neplní svoj účel a je opotrebovaný alebo od začiatku nebol dostatočne kvalitný. Na druhej strane, ak tie najkvalitnejšie výrobky nevydržia večne a pri poriadnom opotrebovaní ho treba jednoducho vymeniť.

Najväčším problémom matracov býva často ich hygiena, ktorá závisí hlavne od našej starostlivosti o matrac. Ten je totiž každý deň vystavovaný rôznym vplyvom a nečistotám, medzi ktoré najviac patria čiastočky našej kože alebo pot. V neposlednom rade ide aj o rôzne tekutiny, nečistoty z jedla alebo od domácich miláčikov, ktorých si niektorí ľudia veľmi radi pozývajú priamo do postele. Životnosť matraca je preto veľmi individuálnou záležitosťou a nedá sa pri nej hovoriť o konkrétnom období. Okrem nečistôt sa v nich tvoria aj rôzne baktérie a roztoče narúšajúce nielen zdravie, ale aj hmotnosť matraca. Po desiatich rokoch pravidelného používania by sme ho mali poriadne prezrieť a zamyslieť sa, či už nie je ten pravý čas na jeho obnovu.

Existuje niekoľko problémov, pri ktorých by sme už aktuálny matrac používať nemali. Jedným z nich je napríklad vznik nerovností, tvrdých miest alebo hrudiek na jeho povrchu, čo je časté hlavne u penových a pružinových výrobkov. Niekedy sa dokonca môže pružina vbodávať do tela, čo je veľmi nepríjemné. Opotrebovanie spoznáme aj podľa zvuku pri prevracaní z boka na bok, čo narúša nielen náš spánok, ale aj partnerov. Každý jeden vznikajúci problém treba riešiť včas, inak si môžete spôsobiť závažné zdravotné problémy.

Kde kúpiť nový matrac

Predajcov matracov je na trhu veľmi veľa a preto je dobré porovnať si niekoľko z nich. Veľmi dobrým pomocníkom pri výbere sú aj recenzie užívateľov, alebo rady odborníkov na konkrétne značky a výrobky. To, že si kúpite matrac u kvalitného výrobcu ešte neznamená, že s ním budete spokojní, pretože nemusí sadnúť vášmu organizmu. Keďže ide o dosť veľkú investíciu, určite sa oplatí pozerať aj na označenie matrace akcia, kde si môžete vybrať výrobky za skvelé ceny. Rovnako ich nájdete aj pod označením matrace výpredaj, kde ušetríte niekoľko desiatok až stoviek eur.

Article Categories:
Ako na domácnosť · Ako na to