máj 8, 2016
2348 Views
Komentáre vypnuté na Bude vyššia bezpečnosť, ak si dám na dvere zvonka guľu?

Bude vyššia bezpečnosť, ak si dám na dvere zvonka guľu?

Written by

Poznáte to dobre aj vy. Otázka bezpečnosti je aj v súčasnosti veľmi aktuálna, najmä čo sa týka ochrany svojho majetku, bytu, domu, chaty alebo inej stavby. Podľa viacerých štúdií a vyšetrovaní, zlodeji sa najčastejšie dostávajú do objektu cez vstupné dvere, okná alebo tiež strechu. Nás zaujímalo, či bude vyššia bezpečnosť, ak je
na vstupných dverách nainštalovaná guľová kľučka …

 

Guľová kľučka a vyššia bezpečnosť

Guľová kľučka na bezpečnostných, či bežných plastových alebo hliníkových dverách môže prispieť k modernému dizajnu. Súhlasíme s tým, že guľová kľučka zvyšuje  aj bezpečnosť samotných dverí.

Tá môže byť ešte výraznejšia a účinnejšia vďaka ďalšiemu zabudovanému zámku. Pri dnešných moderných guľových kľučkách je možné nastaviť aj funkcie takéhoto typu kľučky, pričom je možné sa rozhodnúť, ako sa budú otvárať vstupné dvere.

Guľová kľučka, výstraha pred vymknutím sa!

Guľová kľučka a vyššia bezpečnosť je jedna vec, na strane druhej je potrebné myslieť častejšie na prípad vymknutia sa. Majte preto vždy po ruke kľúč od zámku, aby sa vám nestalo, že zostanete pred dverami svojho bytu, či domu a to nechtiac pri automatickom zabuchnutí dverí. Je tu možnosť inštalácie na vstupné dvere guľovú kľučku s funkciou a prvkami proti vymknutiu sa.

Dnešná doba prináša veľa nových bezpečnostných prvkov, jedným z nich je aj guľová kľučka pre vstupné dvere. Konštatujeme, že je a bude vyššia bezpečnosť, ak si dáme na dvere zvonka guľu respektíve guľovú kľučku. Ale v tomto smere je potrebné myslieť na ten fakt, že guľová kľučka nemusí niekedy stačiť, ak nie sú splnené súčasne aj ďalšie bezpečnostné atribúty vstupných dverí, bez ohľadu na to, či ide o bezpečnostné, bežné plastové, drevené alebo aj hliníkové dvere.

Autorské právo: simply / 123RF Reklamní fotografie

Article Categories:
Ako na to