dec 22, 2016
4840 Views
Komentáre vypnuté na AKÝ JE ROZDIEL MEDZI DAŇOVÝM PRIZNANÍM TYPU A A TYPU B?

AKÝ JE ROZDIEL MEDZI DAŇOVÝM PRIZNANÍM TYPU A A TYPU B?

Written by

Aj keď máte ešte pomerne dostatok času na vyplnenie daňového priznania, je nutné pripraviť si podklady pre spracovanie a podanie príslušného daňového formuláru. Predtým, ako sa však rozhodnete daňové priznanie vôbec vyplniť, ujasnite si, či je to pre vás naozaj potrebné. Ak ste si odpovedali kladne, druhým podstatným krokom je to, aký typ daňového priznania potrebujete – daňové priznanie k dani z príjmu fyzických osôb typu A, alebo zložitejší typ B?

Aký typ daňového priznania je určený práve pre mňa?

Pokiaľ ste mali príjem zo závislej činnosti, čiže zo zamestnania, je pre vás určené daňové priznanie typu A.  Často krát však tento typ daňového priznania podáva zamestnávateľ, čiže vy ako daňovník nepodávate daňové priznanie, a teda ročné zúčtovanie nevykonávate vy. Čo sa týka daňového priznania typu B, tento typ podávate v prípade, že ste mali aj iný zdaniteľný príjem, čiže napríklad zo živnosti, z prenájmu nehnuteľnosti alebo kapitálového majetku. To znamená, že už nemôžete podať daňové priznanie typu A, a to práve z toho dôvodu, že vaše dodatočné príjmy nepatria medzi príjmy zo závislej činnosti. Príslušné daňové priznanie za zdaňovacie obdobie roka 2016 sa podáva do konca marca nasledujúceho roka, čiže do 31.03.2017! Aby ste si uľahčili vyplnenie daňového priznania, existuje jedno riešenie, ktorému sa určite potešíte – elektronická forma vyplnenia. Pýtate sa, o čo vlastne ide?

Vyplňte daňové priznanie jednoducho a rýchlo!

Keďže žijeme v dobe, kedy technológie „hýbu svetom“, výnimkou nie sú ani daňové priznania, ktoré môžete vyplniť elektronicky. Ide o jedinečnú aplikáciu, ktorá je pravidelne aktualizovaná podľa platnej legislatívy a umožňuje vyplniť príslušné položky bez jedinej chyby! Ako je to možné? Aplikácia je natoľko inteligentná, že vás pri nesprávnom vyplnení upozorní, čiže sa nemusíte báť neúplného, resp. nesprávneho vyplnenia. Vašou jedinou úlohou bude ujasniť si, aký typ daňového priznania potrebujete vyplniť a taktiež nezabúdajte na potrebné doklady a prílohy, bez ktorých by ste sa nezaobišli.

 

Article Categories:
Ako na to