dec 22, 2016
2774 Views
Komentáre vypnuté na Vyberáme vozíky na pracovisko či do skladu

Vyberáme vozíky na pracovisko či do skladu

Written by

Väčšina skladov sa neobíde bez vozíka. Predsa len sklad slúži na skladovanie tovaru, s ktorým je nutné manipulovať. Či už potrebujete premiestniť tovar zabalený v krabici, alebo pohnúť s ťažkým sudom plným kvapaliny, trh ponúka veľké množstvo pomocníkov, ktorý vám manipuláciu uľahčia. Aký to teda sú?

Ako si poradiť s krabicami?

Na presúvanie tovaru zabaleného v krabiciach, ale aj iných vecí ako sú napr. letáky, sú najlepšie plošinové vozíky. Ide o vozíky, ktoré majú pod odkladacou plošinou kolieska a sú opatrené držadlom, za pomocou ktorého vozík tlačíte, alebo ťaháte. Niektoré držadlá môžu byť sklopné, iné vystužené, sú aj také s mriežkovou výplňou. Tá zabráni prípadnému prepadnutiu vecí.

Kúpiť sa dajú aj také, ktoré žiadne držadlo nemajú, alebo naopak majú držadlá dve. V prípade, kedy potrebujete manipulovať skôr s veľkým množstvom predmetov malých rozmerov, oplatí sa vám policový vozík. Princíp je taký istý, ako u plošinového, tento má však viac poschodí, políc, na ktorý môžete veci poukladať.  A tu zďaleka súpis nekončí. Stačí sa pozrieť na ponuku predajcov a vybrať si pre vás ten najvhodnejší.

Na čo si však musíte dať pozor je nosnosť vozíka. Tá je kilogramovo obmedzená, preto si vždy dávajte pozor, či na vozík nenakladáte príliš ťažké veci. Mohlo by tak doisť ku zničeniu alebo predčasnému opotrebeniu vozíka.

Nutnosť takmer každého skladu

Akú vec nájdete takmer v každom sklade? Regály, prepravky, krabice? Máte pravdu, ale napadne vás ešte niečo? Niečo veľmi nenápadného, ale nenahraditeľného. Správne! Sú to palety. A na manipuláciu s paletami jednoducho potrebujete paletové vozíky.
Ručné paletové vozíky pomôžu premiestniť palety z miesta na miesto, ručné vysokozdvižné vozíky ich zas dokážu umiestniť na regál v potrebnej výške. Existujú samozrejme aj ručné vozíky, ktoré ale majú elektrický zdvih.

Aj tu si dávajte pozor na nosnosť vozíka. Presné údaje o hmotnosti vám zaručí paletový vozík s váhou. Pozor si dajte tiež na to, či kupujete vozík so správnou dĺžkou vidlíc.

Sudy v pohybe

Ak potrebujete premiestniť sudy, nie je to na prvý pohľad nič jednoduché. Nie však s tými správnymi pomôckami.

Tou konštrukčne najjednoduchšou je podvozok na sudy. Jedná sa o nízku kovovú konštrukciu s kolieskami, na ktorú sa sud položí. Vďaka tomu ho odtlačíte z miesta na miesto. Dá sa zaopatriť aj podvozok s držadlom, vďaka ktorému je pohyb ľahší.

Vsadiť môžete ale aj na vozík na sudy. V tomto prípade sud premiestňujete tiež za pomocí koliesok a držiaka, nie je však položený na podvozku, ale zvierajú ho vo vzduchu dve ramená. Ide o bezpečnejší spôsob dopravy, takmer nehrozí prevrhnutie suda.

Vozík na sudy môže mať tiež podobu kovovej konštrukcie, na ktorý sa vozík položí horizontálne, mierne nahnute, ako by ste ho viezli vo fúriku, alebo vertikálne naklonený, kedy konštrukcia pripomína rudlu. Záleží len na vlastných preferenciách, ktorý vám je najpohodlnejší.

Pri premýšľaní o tom, ako budete s tovarom v sklade manipulovať sa naozaj nemusíte báť, že by ste si nemali z čoho vybrať. Výrobcovia myslia naozaj na každú maličkosť. Ak potrebujete prenášať zváracie fľaše, trh počítal aj s touto možnosťou a ponúka široký výber vozíkov na zváracie fľaše.

Vysokozdvižné vozíky: Kľúčová voľba pre pracovisko a skladovanie

Pri výbere vhodných vozíkov na pracovisko alebo do skladu je dôležité zvážiť ich účel a potreby konkrétnej činnosti. Jedným z najužitočnejších typov vozíkov, ktoré môžu byť neoddeliteľnou súčasťou rôznych pracovných prostredí, sú vysokozdvižné vozíky. Tieto vozíky sú navrhnuté tak, aby zvládali zdvihanie a manipuláciu s ťažkými bremenami na rôznych výškach. Vysokozdvižné vozíky sú vynikajúcim riešením pre sklady, výrobné prevádzky a distribučné centrá, kde je potrebné presunúť tovar na rôznych úrovniach regálov alebo paletových stojanov. Tieto vozíky ponúkajú efektívnosť, rýchlosť a bezpečnosť pri manipulácii s nákladom, čo môže výrazne zlepšiť produktivitu a minimalizovať riziko pracovných úrazov. Pri výbere vozíkov na pracovisko alebo do skladu by mali manažéri a prevádzkoví pracovníci zvážiť výhody vysokozdvižných vozíkov a zabezpečiť, že sú vybrané také, ktoré najlepšie vyhovujú ich špecifickým potrebám.

 

Article Categories:
Ako na to