júl 7, 2021
411 Views
Komentáre vypnuté na Ako vybrať pracovné oblečenie podľa materiálu

Ako vybrať pracovné oblečenie podľa materiálu

Written by

Je jedno, či ste drobný živnostník, alebo veľká firma. Pre výkon každej profesie je potrebné zvoliť správne pracovné oblečenie. Od odevov sa odvíja bezpečnosť zamestnancov a výkon pracovníkov. Pohodlné oblečenie znamená dobrý pocit pri práci. Zároveň je kvalitné pracovné oblečenie vizitkou vašej firmy.

Funkčné i dobre vyzerajúce pracovné oblečenie

V súčasnosti nájdete v ponuke obchodov a e-shopov nepreberné množstvo pracovných odevov určených do každého prostredia alebo pre každú profesiu. Dokonca aj pracovná obuv na prvý pohľad vyzerá ako klasické topánky, ale spĺňa všetky normy bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Do daždivého počasia sú určené pracovné gumáky, letná pracovná obuv je vyrábaná z priedušných materiálov a zimná pracovná obuv zahreje aj v najtuhších mrazoch. Podobne je to s pracovným oblečením, pri ktorom výrobcovia mysleli naozaj na všetky možnosti ochrany a pohodlia pre zamestnancov. Pracovné tričká, polokošele, mikiny, montérky, kombinézy, nohavice či šortky sú vyrábané s ohľadom na danú profesiu a nároky prostredia. Pracovné oblečenie sa najčastejšie vyrába z bavlny alebo zo zmesi bavlny s polyestrom.

Prečo áno a prečo nie bavlnené či zmesové oblečenie

Čistá prírodná bavlna je o niečo drahšia ako zmesové materiály. Ak však chcete dopriať pracovníkom len to najlepšie, investujte do bavlny. Bavlnené pracovné oblečenie je najpohodlnejším variantom. Zároveň je veľmi priedušné, pohlcuje vlhkosť a dobre sa udržuje, čo vplýva na výšku výdavkov na pranie odevov. Vďaka tomu v závere ušetríte, nebudete musieť neustále nakupovať nové oblečenie. Bavlnené odevy však nie sú vhodné do náročného prostredia, pretože sa na exponovaných miestach môžu veľmi rýchlo predrať. Tento problém vyriešite kúpou oblečenie so zosilnenými časťami na požadovaných miestach alebo nákupom vrchného pracovného oblečenia– vesty či zástery. Zmesové materiály síce nie sú až tak pohodlné ako bavlna, ale napriek tomu sú dostatočne komfortné. Oproti bavlne vám vydržia oveľa dlhší čas. Pracovné oblečenie zo zmesi polyestru a bavlny dobre drží tvar a zachováva si farebnosť. Prípadné nečistoty sa na umelých vláknach horšie držia, tým pádom sa znižuje frekvencia prania.

 

 

Article Categories:
Ako na to