júl 6, 2021
476 Views
Komentáre vypnuté na Ako vybrať detský cyklovozík s kvalitným odpružením

Ako vybrať detský cyklovozík s kvalitným odpružením

Written by

Detský cyklovozík znamená možnosť bicyklovania pre celú rodinu. Dokonca aj rodiny s novorodencami sa nemusia vzdať cyklistických výletov do blízkeho i vzdialenejšieho okolia. Bezpečnosť vozíkov je zabezpečená viacerými spôsobmi, ale najdôležitejšie je odpruženie, ktoré ochráni dieťa pred otrasmi pri jazde po nerovnom teréne.

Bicyklovanie pre celú rodinu

Cyklovozíky využívajú milovníci cyklistiky, ale aj napríklad bežci alebo aktívne žijúci ľudia, ktorí radi jazdia na in-line korčuliach. Čítate správne. Vďaka prídavným zariadeniam sa dá cyklovozík pripojiť k pásu a vy sa môžete vybrať športovať aj s malým dieťaťom. Cyklovozíky sa využívajú dokonca aj ako bežné detské kočíky. Toto využitie vozíkov oceníte predovšetkým na dovolenke, keďže nebudete musieť zbaliť do auta kočík i vozík. Na prevoz cyklovozíkov v automobile vám hravo postačí kufor alebo strešné boxy. Vozíky sú skladné a zároveň odolné. Ich spôsob inštalácie za zadné koleso zaručuje dieťaťu oveľa väčšie bezpečie ako klasická sedačka na bicykel. Výrobcovia mysleli tiež na najmenšie deti, a preto vyvinuli špeciálne vložky do vozíkov určené pre novorodencov. Tieto vložky držia telíčko dieťaťa v správnej polohe a chránia ho pred otrasmi. Veľmi dôležité je však aj to, aké odpruženie vozíka si vyberiete. Najkvalitnejšie odpruženie znamená možnosť jazdy po lesnom teréne. Stačí vyložiť vaše bicykle na nosiče bicyklov na ťažné a môžete prebádať aj ťažšie dostupné miesta.

Typy odpruženia cyklovozíkov

Skoro všetky novšie modely cyklovozíkov sa vyrábajú s odpružením. V prípade, že sa chystáte bicyklovať len po asfalte resp. spevnených cestách, nemusíte sa na odpruženie až tak zamerať. Naopak ak preferujete horskú cyklistiku, vozík bez odpruženia celkom iste nekupujte. Dôležité je aj to, ako veľké je vaše dieťa. Novorodenci nemajú ešte dobre vyvinutú lebku a aj menší otras by im mohol spôsobiť zdravotné komplikácie. Avšak aj väčšie deti sa budú cítiť lepšie v cyklovozíku s odpružením. Detské cyklovozíky bývajú odpružené pomocou pružiny s tlmičom, listového pera alebo disponujú elastomérovým odpružením. Posledné menované elastomérové odpruženie je vhodné do mierne zvlneného terénu alebo na jazdu po cyklotrasách. Strednú triedu tvoria vozíky odpružené listovým perom, ktoré sa dá regulovať. Maximálne odpruženie a komfort dieťaťu zabezpečí jedine odpruženie pomocou pružiny s tlmičom, ktoré patrí medzi špičku vďaka vyššiemu zdvihu a možnosti regulácie.

 

Article Tags:
·
Article Categories:
Ako na to