feb 12, 2023
205 Views
Komentáre vypnuté na Ako vybrať auto do mesta, ktoré nesklame?

Ako vybrať auto do mesta, ktoré nesklame?

Written by

Hľadáte vozidlo, ktoré využijete prevažne na jazdenie po meste? Auto do mesta vyzerá diametrálne odlišne od áut určených na dlhé jazdenie. Líši sa nielen vzhľadom. Pozor na vozidlá, ktoré majú vysokú spotrebu a dlhšie trvá zahriatie ich motora. Prakticky musíte vylúčiť všetky autá s naftovým motorom. Aké autá sú do mesta najvhodnejšie?

Ideálne auto do mesta

Elektromobily majú presne toľko priaznivcov ako odporcov. Je však pravda, že elektrické vozidlo je ideálne auto do mesta. Pri jazdení na krátke vzdialenosti vydrží niekoľko dní na jedno nabitie. Ak máte doma garáž, jednoducho ho nabijete v noci a ušetríte vďaka nočnej tarife. Okrem paliva ušetríte aj na servise. Elektrické vozidlá majú konštrukčne jednoduchý motor, ktorý nepotrebuje zvláštnu starostlivosť a ani údržbu. Odbremenení ste od vymieňania oleja, sviečok a iných opráv spaľovacích motorov. Niektorí motoristi si veľmi chvália tichý chod týchto vozidiel. Iný ho naopak preklínajú a život bez hučiaceho motora sa im nepozdáva. Nech už patríte medzi priaznivcov alebo odporcov elektromobility, je isté, že tento typ vozidla je vskutku auto do mesta.

Strednou cestou sú hybridné autá

Okrem elektromobilov sú skvelou voľbou na jazdu po meste autá s hybridným pohonom. Veľká výhoda je ich nižšia cena oproti elektrickým. Zároveň sa nemusíte starať o neustále nabíjanie. Keď je batéria vybitá, prejdete na spaľovanie. Keďže v meste neustále brzdíte, stojíte na červenej alebo v kolóne, práve hybridný motor ušetrí nejaké to euro z vašej peňaženky. Pri rozbehu a akcelerácii sa využíva batéria, čím sa značne zníži spotreba vozidlo. Klasické benzínové alebo naftové motory sa jazdením po meste rýchlo zničia. Hybridné auto do mesta vám vydrží roky bez degradácie motora aj počas každodennej mestskej jazdy.

Ostatné vlastnosti auta do mesta

Vyriešený máte typ vozidla a je čas premýšľať aj nad inými vlastnosťami, ktoré sa vám počas jazdy v meste zídu. Na prvej priečke stojí veľkosť vozidla. S menším autom sa dokážete pichnúť do malej uličky a na to najmenšie parkovacie miesto. Zo zoznamu vám vypadnú všetky SUV. Menšie vozidlo alebo hatchback sú dobrou voľbou aj z dôvodu lepšieho manévrovania počas jazdy medzi ostatnými autami. Jazda v meste dáva zabrať nervom, keď stojíte v neustálych zápchach. Sústreďte sa na vozidlá, ktoré majú dobrý audio systém a čakanie si spríjemnite hudbou alebo podcastmi.

 

 

 

Article Categories:
Ako na to