mar 31, 2015
4153 Views
Komentáre vypnuté na Ako si vybrať vhodné golfové oblečenie

Ako si vybrať vhodné golfové oblečenie

Written by

Golf už tradične patrí medzi športy vyššej spoločnosti, a to sa odráža aj na jeho pravidlách. Tie sú jasne stanovené, pričom sa nejedná len o pravidlá hry. Etiketa golfu jasne hovorí, ako sa má hráč správať na ihrisku či byť na ňom oblečený. A práve tu robia najmä začiatočníci obrovské chyby. Ak by sa vám náhodou podarilo prísť na ihrisko v obyčajných jeansoch, vyrobili by ste si tým obrovské faux pas. Ako sa teda správne obliecť na golf?

Keďže je golf veľmi špecifická hra, rady o tom, aké golfové oblečenie je to najvhodnejšie, nám poskytol golfový obchod DIGITALGOLF v Bratislave.

Elegantné pánske golfové oblečenie

Najprísnejšie kritéria golfovej módy platia u pánov. Tí nemôžu príliš experimentovať, pretože pokusy o inovácie by sa im nemuseli vyplatiť. Základ preto tvorí tričko s golierom či límcom s krátkym alebo dlhým rukávom, plátené nohavice, v prípade teplejšieho počasia si môžu páni obliecť plátené šortky. Ako vrchný diel sa odporúča elegantnejší sveter či vesta. Netreba zabúdať ani na situácie, kedy hre nemusí priať počasie. Aj preto by mal mať každý golfista v zálohe kvalitnú nepremokavú bundu. Aj keď je golfové oblečenie pre pánov výrazne limitované, jeho výrobcovia ponúkajú všetkým hráčom obrovskú ponuku farebných variácií či vzorov tkanín, vďaka ktorým sa môžu na ihrisku odlíšiť od ostatných. Pánske golfové oblečenie je samozrejme vhodné skombinovať s doplnkami, napríklad opaskom či čiapkou so šiltom.

Dámy získali väčšie možnosti v prevedeniach golfových outfitov

Oblečenie na golf pre dámy jemne upúšťa od starých tradícií a ponúka im väčšie možnosti. Ženy by sa však na ihrisku nemali príliš odhaľovať a oblečenie by malo skrývať ramená a nohy približne do úrovne kolien. Okrem klasických polo tričiek majú dámy povolené aj tričká bez rukávov, no s límčekom. Spolu s nohavicami či šortkami si na ihrisko môžu dovoliť obliecť aj golfové sukne. Odvážnejšie hráčky môžu siahnuť aj po moderných šatách, ktoré predstavujú v golfovej móde novinku posledných rokov. Hlavnou zásadou nielen dámskeho, ale aj pánskeho golfového oblečenia, je cítiť sa v ňom pohodlne a neuprednostňovať jeho vzhľad nad funkčnosťou.

Article Categories:
Ako na to