sep 27, 2022
262 Views
Komentáre vypnuté na Ako si správne vybrať prepravné služby, prepravcov alebo prepravné spoločnosti…

Ako si správne vybrať prepravné služby, prepravcov alebo prepravné spoločnosti…

Written by

Takmer každý z nás už vo svojom živote využil rôzne formy a druhy prepravnej služby, či už išlo menšiu alebo väčšiu zásielku, kratšiu alebo dlhšiu vzdialenosť. Bez ohľadu na to, či ste boli v pozícii odosielateľa alebo príjemcu, vždy pre vás bolo zrejme prvoradé, aby vaša zásielka bola doručená spoľahlivo, bezpečne a včas. Aby mohli byť tieto základné kritériá pre prepravné služby splnené, je dôležité vedieť, ako si vybrať spoľahlivé a seriózne prepravné spoločnosti. Ako si teda vybrať vhodného prepravcu pre vašu zásielku, a aké kritériá by mal spĺňať? Čo môže byť pri prepravnej službe kľúčové a na čo by sme nemali zabúdať?

Prepravné spoločnosti poskytujúce seriózne prepravné služby spoznáte podľa…

Seriózne prepravné spoločnosti spoznáte podľa niekoľkých základných kritérií, ktoré veľmi ľahko pomôžu rozlíšiť spoľahlivého prepravcu od menej spoľahlivého. Základom každého dobrého obchodu, akým je aj dohodnutie prepravnej služby, musí byť rýchly reakčný čas na vybavenie objednávky, ochota, zodpovednosť a flexibilita. Kvalitní prepravcovia hľadajú vždy možnosti ako svojmu klientovi vyhovieť a ponúkajú individuálny prístup pre potreby každého zákazníka. Nehľadajú výhovorky, ale hľadajú spôsoby čo najvhodnejšej realizácie prepravy, dodržiavajú dohodnuté termíny a záväzky. Samozrejmosťou by malo byť poskytovanie služieb ako je express doprava, zberná služba, vyzdvihnutie prepravovanej zásielky priamo u vás či na vami uvedenej adrese, a tiež zákaznícky servis 24/7. Pomôckou pri výbere prepravnej spoločnosti môžu byť kladné recenzie alebo odporúčania.

Prepravné služby nemusia byť iba o preprave samotnej

Vedeli ste, že prepravné služby nemusia byť vždy iba o preprave samotnej, ale môže s nimi súvisieť množstvo ďalších poskytovaných služieb či benefitov? Niektoré prepravné spoločnosti poskytujú napríklad skladové priestory vrátane skladovej manipulácie či dokonca vybavenie rôznych administratívnych formalít, najmä pri zahraničných prepravách, ako je napr. colná agenda vrátane poradenstva. Taktiež vystavenie rôznych dokladov, certifikátov o pôvode tovaru a množstvo ďalších administratívnych úkonov. Stačí si teda už len vybrať toho správneho prepravcu. Snáď to s týmito postrehmi a odporúčaniami nebude už natoľko zložité.

Zdroj: Norbert Kundrak | UNSPLASH.COM

Article Tags:
Article Categories:
Nezaradené