sep 27, 2022
333 Views
Komentáre vypnuté na 4 tipy, ako zväčšiť malý priestor aj bez veľkých investícií a zásahov

4 tipy, ako zväčšiť malý priestor aj bez veľkých investícií a zásahov

Written by

Malá izba či byt pôsobia mnohokrát stiesnene. Aj keď sa metre štvorcové len tak pridať nedajú, existujú možnosti, ako priestor zväčšiť aspoň opticky. Dá sa to jednoducho a bez veľkých finančných i časových obmedzení.

Zistite spolu s nami, čo urobiť preto, aby malý priestor pôsobil moderne, vzdušne a príjemne?

Základom sú sú správne farby

Ide predovšetkým o farby na veľkých plochách, teda na stene, podlahe či veľkých kusoch nábytku. Biele steny nič nepokazia, no izbu môžete vymaľovať aj svetlými odtieňmi modrej, zelenej, žltej či béžovej, pričom vhodnejšie sú studené tóny. Predsa len priveľa bielej pôsobí sterilne.

Teplé odtiene miestnosť síce opticky zmenšujú, no na druhej strane pôsobia útulnejšie. Takéto svetlé farby môžu mať aj obrazy, pričom menšie maľby v tmavších farbách môžu vytvoriť príjemný kontrast.

Väčšia miestnosť vďaka obrazom

Aspoň optické zväčšenie miestnosti dokážu zabezpečiť prázdnejšie steny. To však neznamená, že ručne maľované obrazy by mali byť v malých miestnostiach tabu. Vešať by sa mali o niečo vyššie, aby stred steny zostal prázdny a miestnosť tak pôsobila priestrannejšie.

Vhodnejšie sú menšie obrazy, ktoré by mali byť rozumne rozmiestnené. Príliš veľa obrazov blízko pri sebe by spôsobilo, že priestor bude vyzerať menší a preplnený.

Kvalitné obrazy vytlačené na plátne majú tiež sýte a krásne farby, ktoré sú ekologické a teda bez škodlivých látok. Obraz vytlačený na plátne bude ozdobou malých aj veľkých miestností veľmi dlhý čas.

Multifunkčný nábytok

Dnes už nie je problém nájsť moderný, funkčný a praktický nábytok. Miesto ušetrí rozkladací jedálenský stôl, rozkladacia pohovka vhodná na každodenné spanie, konferenčné stolíky s úložnými priestormi a podobne. Premyslene navrhnutý nábytok dokáže elegantne ušetriť veľa cenného miesta.

Radšej posuvné ako krídlové dvere

Interiérové krídlové dvere môžu v malých miestnostiach komplikovať zariadenie a uberajú vám z využiteľného priestoru. Praktickejším riešením súpreto posuvné dvere, ktoré sú dostupné v rôznych farebných prevedeniach, vrátane zrkadlových.

Aj zrkadlá dokážu opticky zväčšiť priestor a vniesť do miestnosti viac svetla. V ideálnom prípade by malo byť umiestnené oproti oknu alebo dverám.

Ak teda potrebujete svoj malý priestor trocha rozžiariť a zväčšiť, vyskúšajte to s vyššie spomenutými radami a efekt sa dostaví.

Zdroj obrázka: Apinya Kurakhan / Shutterstock.com

Article Tags:
Article Categories:
Nezaradené