okt 2, 2022
184 Views
Komentáre vypnuté na Obľúbené penové matrace nie sú vhodné pre každého

Obľúbené penové matrace nie sú vhodné pre každého

Written by

Rôzne druhy penových matracov sa tešia veľkej obľube z dvoch dôvodov. Prvým je dobrá cena a druhý dôvod je to, že variantov penových výplní je nepreberné množstvo. Znamená to, že si vyberie naozaj každý s ohľadom na svoje preferencie alebo zdravotný stav. Penové matrace však nie sú pre každého. Istá skupina ľudí so špecifickými zdravotnými problémami by mala voliť iný typ matraca.

Penové matrace pre komfortný spánok

Tvarovateľné

Penové matrace sú známe tým, že vplyvom teploty tela dokážu meniť svoj tvar. Je zrejmé, že táto vlastnosť je pre ľudí s pohybovými problémami veľmi dôležitá. Pena im dodá potrebnú oporu v častiach tela, ktoré by boli na iných matracoch v neprirodzenej polohe. Penový matrac ocenia ľudia v rekonvalescencii po operáciách kĺbov i dlhodobo ležiaci. Špecifické t.j. zdravotné vlastnosti spravili z penových matracov najviac predávaný artikel v tomto segmente. Preto nie je problém kúpiť penové matrace v rôznych veľkostiach a s rôznou hrúbkou.

Prispôsobivé

Dôležité je spomenúť tiež fakt, že penové matrace môžete položiť na všetky typy roštov do postele. Avšak najviac preferované sú rošty lamelové, ktoré skvele odvetrávajú, čo penové matrace naozaj potrebujú. Sú totiž menej priedušné.

Menej priedušné

Menšia priedušnosť je jediným nedostatkom matracov vyrobených z peny. Ľudia trpiaci alergiami potrebujú matrace s najvyššími štandardmi priedušnosti, aby sa v nich neusádzal prach, roztoče a netvorila sa v nich pleseň. Práve táto skupina ľudí musí hľadať iný ako penový matrac. Zároveň však treba spomenúť, že aj v oblasti výroby penových matracov je vidieť značný posun. Napríklad penové matrace vyrobené z BIO peny sú veľmi odolné voči alergénom.

Čo robiť, keď ste alergickí?

Iste si v tomto momente kladiete otázku, aký matrac je pre alergikov najvhodnejší. Odpoveď je jednoduchá – pružinový. Zabudnite na nekvalitné pružiny z minulosti, ktoré vás tlačili pri každom otočení. Súčasné pružinové matrace sú vskutku flexibilné a ani nespozorujete, že sa v ich jadre skrývajú pružiny. Navyše je pružinový systém maximálne priedušný a nedáva šancu žiadnym alergénom. Pozor na to, že pružinové matrace si najlepšie rozumejú s latkovými a pevnými roštmi.

Article Tags:
Article Categories:
Nezaradené