aug 15, 2018
1025 Views
Komentáre vypnuté na Ako schudnúť na dovolenku a na pláž?

Ako schudnúť na dovolenku a na pláž?

Written by

Určite sa to stalo aj vám. Pred letom ste nestíhali schudnúť nadbytočné kilogramy a ani novoročné predsavzatie vám nevydržalo viac ako dva týždne. Mnohé ženy sa v takomto prípade usiľujú schudnúť do dovolenky v pomerne krátkej dobe viac kilogramov, ktoré sa však počas pobytu v zahraničí na nich nalepia. A je ich omnoho viac, ako tých, ktoré schudli. Práve preto by ste mali vedieť, ako schudnúť aj v kratšom čase niekoľko kilogramov a na pláži sa tak cítiť dobre.

Pri krátkodobom chudnutí sa robí veľmi veľká chyba, ktorou je to, že ľudia prestanú jesť zo dňa na deň. Myslia si, že na pomalé sťahovanie kalórií nemajú čas. Pravda je však taká, že to ide, len musíte mať dostatok predsavzatia.

Začnite sa hýbať

Ak ste doteraz cvičili a kilá išli len veľmi pomaly alebo skoro vôbec dolu, mali by ste sa začať hýbať trochu inak. Choďte sa prejsť alebo zabehať, no buďte vonku! Nemyslite neustále na to, koľko musíte schudnúť, koľko kíl je ešte pred vami a čo všetko pre ne musíte obetovať. O tom to ani zďaleka nie je! Váš život by mal ostať rovnaký s tou výnimkou, že sa budete pravidelne hýbať a jesť zdravo. Pohyb je dôležitý nielen vo forme cvičenia, ale takisto aj vo forme chôdze počas dňa na čerstvom vzduchu.

Nezabudnite na posilňovanie

Všetci dobre vieme, že kardio je druh cvičenia, pri ktorom spálime najviac kalórií, telo sa poriadne spotí a my tak schudneme omnoho viac kilogramov.

Veľký výber fitness vybavenia nájdete na insportline, kde môžete s týmito kupónmi od Voudes.com ušetriť desiatky eur.

Toto cvičenie síce efektívne je, no telo spaľuje iba počas neho. Ak však začnete posilňovať, telo bude spaľovať nielen počas cvičenia, ale aj niekoľko hodín po. Okrem toho máte z posilňovania aj pekné výsledky, a preto by ste mali určite zaradiť aj niekoľko cvikov s činkami.

Zamerajte sa na brušné svaly

Počas dovolenky máme viac menej odhalené skoro celé telo, čo je aj dôvod, prečo majú mnohí ľudia komplexy z toho, ako vyzerajú. Najčastejšou partiou, ktorá je kameňom úrazu je brucho. Nielen ženy, ale aj muži túžia po peknom plochom, možno aj vyrysovanom bruchu. Na tom nie je nič zlé a bez problémov ho môžete mať aj vy, ak budete na sebe pracovať celý rok. Teraz, tesne pred vašou dovolenkou by ste sa však mali zamerať na cvičenie brucha, aby ste si ho aspoň mierne vytvarovali a neviselo vám.

Zamerajte sa na nohy

Okrem brušných svalov by ste sa mali zamerať aj na nohy a takisto aj sedacie svaly. Pekný zadok a pekné stehná sú niečím, po čom túži milión ľudí, no nie vždy k takémuto výsledku vedie jednoduchá cesta. Pred dovolenkou by ste sa mali na svoje nohy zamerať napríklad pomocou behu alebo chodení po schodoch.

Dôležitá je regenerácia

Ak vám zostáva do dovolenky mesiac, možno menej a vrhli ste sa na cvičenie s myšlienkou, že nasledujúcich tridsať dní nebudete robiť nič iné, len cvičiť, hneď by ste ju mali vypustiť z hlavy. Telo vie veľmi dobre, čo robíte a po pár dňoch neustáleho namáhavého cvičenia je unavené a jednoducho povie dosť. Okrem toho, že nebudete  chudnúť, rovnako nebudete mať ani dostatočnú regeneráciu a nebudete tak môcť postupovať ďalej. Chcete schudnúť? Majte do týždňa aspoň dva dni na regeneráciu.

Nestihli ste to?

Nestihli ste schudnúť toľko kilogramov, koľko ste potrebovali a o pár dní odchádzate? Vyriešte to pomocou oblečenia a správnych plaviek. Ak chcete zakryť bruško, mali by ste staviť na plavky s vysokým pásom a zaujímavým vrchom, ktorý odvedie pozornosť. Ak zas chcete zakryť zadok, nemali by ste si kupovať plavky, ktoré sú príliš vyrezané. Na nakupovanie si vezmite svoju sestru, kamarátku alebo mamu, ktoré vám poradia, či sú plavky vhodné pre vás alebo by ste mali nájsť nejaké iné. V kabínkach je totižto vždy dosť zradné osvetlenie a takisto aj zrkadlá, ktoré vašu postavu môžu skresľovať.

Article Categories:
Ako na to