aug 20, 2018
1641 Views
Komentáre vypnuté na Muži a starostlivosť o pleť

Muži a starostlivosť o pleť

Written by

Pánska starostlivosť o pleť by mala byť jednoduchá. Nie je potrebné používať viaceré druhy krémov. Zaobstarajte si kvalitnú kozmetiku, ktorou je prírodná kozmetika pre mužov a vaša pokožka vám poďakuje.

Ide len o pár krokov starostlivosti o mužskú pokožku, ktorá by sa mala vykonávať každý deň ráno a večer pred spaním. Táto rutina vám zaručí lepšie vyzerajúcu, sviežu a zdravú pleť.

Starostlivosť o tvár

Umyte si tvár teplou vodou, alebo si doprajte horúcu sprchu, ktorá otvorí vaše póry a umožní vám ich vyčistiť. Potom aplikujte čistiaci gél na tvár pre mužov od Organic Pharmacy, ktorý vám vyčistí póry a dodá pokožke sviežosť. Nepoužívajte mydlo, pretože drvivá väčšina obsahuje chemikálie, ktoré sú nepriaznivé pre vašu tvár. Osušte tvár jemným trením a znova opláchnite. Teraz však so studenou vodou, čím sa póry stiahnu a zabránia tak opätovnému vniknutiu nečistôt do vašej pokožky. Neumývajte si týmto spôsobom tvár viac ako 2 krát denne. To môže spôsobiť, že vaša pokožka bude nadmerne suchá.

Hydratujte

Hydratajte pokožku hydratačným krémom pre mužov. Hydratovaná tvár udržuje celkovo dobrý vzhľad, bráni starnutiu, vráskam a zabraňuje prebytočnej produkcii kožného mazu.

Ak sa rovnako ako ženy obávate vrások okolo očí a hľadáte spôsoby na omladenie pleti, malé množstvo krému proti starnutiu môže pomôcť ich vyhladeniu a natiahnutiu pokožky. Pre ešte lepšie výsledky, ako sa vyhnúť vráskam okolo očí, použite očný krém pre mužov.

Starostlivosť o telo

Rovnako ako starostlivosť o tvár, starostlivosť o telo mužov začína teplou sprchou, ktorá otvára vaše póry, čo umožňuje ľahko odstrániť nečistoty.

Použiť klasické mydlo alebo sprchový gél? To už je len na vás, no ak máte suchú pokožku, tak sa odporúčajú sprchové gély s obsahom hydratačných látok, vitamínu E, olivového alebo jojobového oleja.

Vzhľadom na to, že väčšina mužov má dostatočne mastnú pleť nemusia používať hydratačné krémy na telo. Avšak pre mužov so suchou pokožkou sú hydratačné krémy dokonalým liekom. Ten by si mali aplikovať ihneď po sprchovaní. To platí hlavne pre ruky, ktoré dostávajú prakticky nonstop zabrať a preto môžu byť najviac suchou časťou vášho tela.

 

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu