sep 5, 2019
1267 Views
Komentáre vypnuté na Ako najjednoduchšie porovnať cestovné poistenie?

Ako najjednoduchšie porovnať cestovné poistenie?

Written by

Plánujete sa na svojej dovolenke v zahraničí chrániť a hľadáte najvhodnejšie cestovné poistenie? Porovnať si ponuky jednotlivých poisťovní môže byť mimoriadne jednoduché, stačí len vedieť, ako na to!

Nehody sa stávajú. Taká je realita, ktorej sa nikto z nás nevyhne. O to horšia je však skutočnosť, že nehody sa najčastejšie stávajú na dovolenkách. Navštevujete novú krajinu, kde ste predtým neboli, skúšate nové veci a myslíte si, že keďže ste na dovolenke, nič sa vám nemôže stať. Takáto kombinácia je ideálna na vznik rôznych problémov. No to stále nie je všetko. Ak sa vám úraz stane na Slovensku, každý z nás vie, čo robiť. Idete do nemocnice, necháte sa ošetriť a väčšinu klasických zákrokov vám preplatí vaša zdravotná poisťovňa. Horšia situácia nastane pri zranení v zahraničí. V prvom rade musíte nájsť nejakú nemocnicu, pochopiť, ako to v danej zahraničnej nemocnici funguje, musíte sa dohovoriť s doktormi a následne si celý lekársky zákrok preplatiť zo svojho vlastného vrecka. A to rozhodne nie je lacné! Na to, aby ste sa takýmto nepríjemnostiam vyhli, stačí pritom tak málo – dobré cestovné poistenie.

Škody, krádeže a ďalšie nepríjemnosti

Cestovné poistenie však neslúži len na preplatenie liečebných nákladov v zahraničí. Dokáže toho ďaleko viac. Napríklad, mnohé druhy cestovného poistenia vám preplatia škodu, ktorú spôsobíte tretím osobám. Počas dovolenky v zahraničí sa môže jednoducho stať, že niečo rozbijete alebo inak poškodíte a následne to musíte preplatiť, čo tiež môže vyjsť celkom draho. Príjemné nie sú ani krádeže vecí, ktoré taktiež nie sú žiadnou výnimočnosťou a stávajú sa pomerne často. Nehovoriac o mnohých ďalších rizikách, voči ktorým vás cestovné poistenie môže ochrániť. Stačí si len zvoliť dobré poistenie s vhodnými pripoisteniami. Ak hľadáte vhodné poistenie na vašu dovolenku, odporúčame vám využiť portál Superpoistenie.sk. Tu si jednoducho porovnáte ponuky jednotlivých poisťovní a vyberiete si tú najlepšiu.

Article Tags:
Article Categories:
Ako na to