okt 21, 2019
833 Views
Komentáre vypnuté na Chystáte sa maľovať? V tom prípade sa riaďte podľa nasledujúcich tipov

Chystáte sa maľovať? V tom prípade sa riaďte podľa nasledujúcich tipov

Written by

Interiér vášho domova nič nevylepší tak, ako nová farba vnútorných stien či fasády. S maľovaním je však veľa práce a v závislosti od veľkosti vášho domu môže ísť o vyššiu investíciu. Preto ešte pred tým, ako začnete, starostlivo zvážte výber vhodnej a v prvom rade kvalitnej farby, ktorá vydrží aj niekoľko rokov bez poškodenia.

Pri výbere vhodnej farby sa nechajte inšpirovať

Vstúpiť do obchodu s farbami a vybrať si tú prvú, ktorú zazriete, je najväčšia chyba, akú môžete spraviť. Prvým krokom k výberu ideálnej farby je nájsť inšpiráciu. Časopisy, magazíny či online fóra sú skvelými možnosťami na zistenie toho, čo by sa hodilo aj do vašej domácnosti. Je to vynikajúci spôsob, ako v praxi vidieť koncepty dizajnu a zistiť, čo sa vám páči, a čo sa vám nepáči. Najideálnejšie bude, ak zvolíte jemné odtiene, trebárs zemité či pastelové farby, ktoré oživia interiér vášho domu, no nebudú pôsobiť rušivo.

Čo si všímať pri výbere farby?

Farby na stenu, odpudzujú vodu, tekuté nečistoty a dokonca im nedovolí preniknúť hlbšie do povrchu. Výhodou je, že tieto farby sa vyznačujú prvotriednou kvalitou a odolnosťou voči špineniu či rôznym mechanickým vplyvom. Odstránenie škvŕn vzniknutých maľovaním je jednoduché a bezproblémové, čiže do maľovania sa môžu „pustiť“ aj amatéri. Samozrejme, je rozdiel, či vyberáte farbu určenú do interiéru alebo exteriéru, keďže každý typ farby sa od seba odlišuje. Farby na fasádu sú určené na vnútorné a vonkajšie nátery dreva, omietok i drevotriesky, pričom výborne odolávajú poveternostným vplyvom. Farby do interiéru, ktoré ponúka drogéria Bugy.sk, umožňujú stenám dýchať, nekvapkajú, odpudzujú vodu a sú charakteristické tým, že schnú už do tridsiatich minút. Na záver treba dodať, že pri maľovaní treba použiť kvalitné štetce, ktoré sú určené na daný typ povrchu, vďaka čomu bude výsledný efekt podľa vašich predstáv.

Antikorózna farba na kov: Dôležitý krok pri maľovaní pre dlhotrvajúcu ochranu.

Chystáte sa maľovať? V tom prípade sa riaďte podľa nasledujúcich tipov. Je dôležité vybrať správnu farbu, najmä ak maľujete kovové povrchy. Antikorózna farba na kov je ideálnym riešením, pretože nielenže poskytuje estetický vzhľad, ale tiež chráni povrch pred koróziou a predlžuje jeho životnosť. Pri výbere antikoróznej farby je dôležité zvážiť faktory ako druh kovu, poveternostné podmienky a účel použitia, aby ste dosiahli optimálne výsledky a dlhotrvajúcu ochranu povrchu.

 

Article Categories:
Ako na domácnosť