feb 18, 2023
166 Views
Komentáre vypnuté na Aké vybavenie nájdete v lodiach na prenájom

Aké vybavenie nájdete v lodiach na prenájom

Written by

Premýšľate nad dovolenkou na jachte? Dlho nepremýšľajte, pretože o mesiac nebude ponuka taká bohatá ako v týchto dňoch. Popularita morských dovoleniek rastie a s popularitou rastie aj dopyt po lodiach. Samozrejme, že vždy sa nejaká voľná nájde, ale nemusí mať také vybavenie, aké očakávate. Čo všetko môže byť súčasťou jácht, katamaránov či člnov?

Nielen paluba a kajuty tvoria loď

Možno si poviete, že na lodi budete len spať a celý deň strávite opaľovaním alebo plávaním. Vo väčšine prípadoch je to pravda, ale tieto činnosti vás môžu po pár dňoch omrzieť. Začnete hľadať možnosti zábavy a vtedy vám príde vhod doplnkové vybavenie lode. Lode na predaj i prenájom majú rôznu veľkosť a technické parametre. Ponúkajú rôznorodé možnosti trávenia voľného času a variabilné priestorové možnosti.

Možnosti vybavenia rôznych typov plavidiel

Plachetnice

Plachetnice majú menšie kajuty, a preto si plachetnicu vyberajte aj podľa vybavenia. Štandardne nájdete na plachetnici menšie kajuty, kuchyňu a toaletu. Snažte sa nájsť plachetnicu, ktorej súčasťou je motorový čln. Vďaka člnu sa dostanete bližšie k pláži. S plachetnicou to nie je možné, pretože má hlbší ponor. Na riadenie plachetnice nájdite skúseného skippera. Váš kurz vodca malého plavidla vám na mori nestačí.

Katamarány

Kto túži po komforte a chce tráviť na palube viac času, tomu odporúčame prenajať katamarán. Vzhľadovo je robustnejší ako jachty na predaj a prenájom, ponúka viac pohodlia. S katamaránom sa dostanete do plytších vôd a nemusíte sa obávať nakláňania plavidla v čase, keď je more rozbúrené. Na katamaráne sú priestranné kajuty a bohatá na priestor je aj horná paluba. Na palube je možné športovať alebo si užívať gril párty.

Motorové jachty

Najväčší luxus zažijete na motorovej jachte. Toto plavidlo sa pohybuje veľmi rýchlo, čo vám umožní spoznať viac prímorských mestečiek a navštíviť veľa prístavov. Motorová jachta je vhodná na dlhé dovolenky. Interiér jachty pripomína hotelové izby. Všetky miestnosti sú priestranné. Na palube je dosť miesta na leňošenie i zábavu.

Motorové člny

Motorové člny sú určené na krátke plavby. Sú rýchle a sprostredkujú adrenalínové zážitky. Motorový čln je možné pripojiť k väčším katamaránom alebo jachtám. Vďaka člnu sa dostanete do úzkej zátoky alebo na menej dostupné miesta.

 

 

Article Categories:
Ako na to