feb 7, 2023
199 Views
Komentáre vypnuté na 9 spôsobov, ako premeniť vašu kanceláriu na zdravý a udržateľný priestor

9 spôsobov, ako premeniť vašu kanceláriu na zdravý a udržateľný priestor

Written by

Aké je vaše pracovisko? Inšpiratívne alebo demotivujúce? Pre efektivitu, výkon a spokojnosť zamestnancov je dôležité príjemné a zdravé pracovné prostredie. Týchto 9 jednoduchých tipov vám pomôže vytvoriť zdravú a udržateľnú kanceláriu.

1. Ekologicky šetrná prevádzka budovy

Pri projektovaní nových kancelárskych budov sa zohľadňuje udržateľnosť výstavby aj prevádzky. No i kancelárie v starších budovách môžu byť ekologické. Zamerajte sa na optimalizáciu spotreby energie a vody, minimalizáciu tvorby odpadu a kvalitu pracovného prostredia. Ak práve hľadáte reprezentatívne priestory, realitný trh ponúka voľné kancelárie v ekologicky šetrných budovách.

2. Zonácia kancelárie na pracovnú a oddychovú časť

Vytvorenie oddychovej zóny podporuje kreativitu a znižuje prokrastináciu. Viete, že práve tu vznikajú tie najlepšie nápady? Doprajte svojim zamestnancom možnosť relaxácie. Po prestávke budú koncentrovanejší. Wellbeing v moderných kancelárskych priestoroch podporíte rozmiestnením prírodných prvkov, sedacích vakov či obľúbeného stolného futbalu.

3. Nastaviteľný nábytok od lokálnych výrobcov

Pracovný stôl a ergonomická stolička sú nevyhnutnou súčasťou každej modernej kancelárie. Informujte sa o spôsobe výroby, kvalite použitých materiálov a obsahu škodlivých látok, akými sú napríklad farby a lepidlá. Ak stavíte na kvalitu prevedenia, odmenou vám budú spokojní a zdraví zamestnanci.

4. Prirodzené denné svetlo

Slnečné lúče prinášajú do priestoru energiu a podporujú zdravý zrak. Naopak, dlhodobé používanie nevhodných svetiel zvyšuje stres a prináša únavu. Moderné kancelárske priestory využívajú úsporné automatizované LED osvetlenie.

5. Správne nastavená klimatizácia

Optimálne teplota v kancelárii je 19 až 24 °C. Rozdiel medzi vonkajšou a vnútornou teplotou by nemal presiahnuť 6 stupňov.

6. Prírodná čistička vzduchu

Zelené rastliny čistia ovzdušie. Znižujú koncentráciu oxidu uhličitého, zvyšujú vlhkosť a zachytávajú prach. Zelená farba je známa upokojujúcimi účinkami a podporou produktivity.  

9 spôsobov, ako premeniť vašu kanceláriu na zdravý a udržateľný priestor

7. Výmena plastu za sklo

Na Slovensku je veľmi kvalitná pitná voda. A tečie z kohútika. Čerstvá voda zo skleneného pohára je nielen zdravšia, ale aj chutnejšia ako balená z plastovej fľaše. Ochuťte ju kúskom citróna, medovky alebo mäty. Získate osviežujúci nápoj bez zbytočného odpadu.

8. Bezobalová káva do šálky

Kapsulové kávovary sú „out“. Investujte do kvalitného kávovaru na zrnkovú kávu. Okrem prémiovej kávy a zníženia produkcie odpadu získate zadarmo výborné hnojivo pre kvety stačí vysušiť kávovú usadeninu.

9. Triedenie odpadu

Obaly na jedlo, plechovky, nepotrebné papiere, pokazené perá alebo dokonca zvyšky jedla. Nielen toto všetko končí v smetnej nádobe. Umiestnite na každé poschodie praktické koše na triedenie odpadu. Správnou recykláciou výrazne znížite produkciu odpadu vo vašej firme.

Moderné kancelárske priestory prepájajú dizajn, udržateľnosť a funkčnosť. Kontaktujte odborníkov z www.volnekancelarie.sk a informujte sa o voľných kanceláriách.

 

zdroj: unsplash.com

Article Categories:
Ako na to