feb 7, 2023
156 Views
Komentáre vypnuté na Prečo zvoliť do malého bytu zvoliť sklenené dvere? Presvetlia priestor a opticky ho zväčšia

Prečo zvoliť do malého bytu zvoliť sklenené dvere? Presvetlia priestor a opticky ho zväčšia

Written by

Ľudia obvykle váhajú nad sklenenými prvkami do domácnosti. Pamätáte si, keď ste boli deti a rodičia vás v obchode upozorňovali, aby ste niečo nerozbili? To je jeden z dôvodov, prečo majú ľudia pred sklom rešpekt. Avšak sklo ponúka veľa výhod. V tomto článku vám priblížime benefity sklenených dverí.

Sklo je krásny a všestranný materiál. Okrem dverí ním môžete oživiť interiér aj v podobe sklenených stoličiek, konferenčného stolíka, skriniek či dekorácií. Vďaka skleneným dverám vynikne obývačka, spálňa aj kuchyňa. 

V kúpeľni a na toalete, samozrejme, potrebujeme súkromie, preto tam je ideálnou voľbou mliečne sklo. Tento materiál umožňuje preniknúť svetlu do miestností, no zároveň ich oddeľuje. 

Malá miestnosť sa bude zdať priestrannejšia

Vieme, že tmavé farby a ťažké materiály vo všeobecnosti v ľuďoch evokujú pocity izolácie. O čiernej je dobre známe, že zoštíhľuje a rovnaký efekt má aj na interiér – zmenšuje ho. Do malých bytov či domčekov sa odporúča zvoliť na svetlé farby, ktoré majú opačný efekt.

Sklenené dvere pustia dnu prirodzené svetlo, takže v mini spálni sa vám bude dýchať o čosi lepšie. Sklo = ľahkosť. Funguje podobne ako zrkadlo tým, že vytvára optickú ilúziu väčšieho priestoru. Z toho dôvodu sa používa aj v kancelárskych priestoroch. 

Pracovníci sa vďaka skleneným priečkam cítia uvoľnene, nie stiesnene. Vzdušný priestor pôsobí upokojujúco. V miestnosti s tmavými stenami s minimom svetla sa človek môže cítiť ako uväznený v malej krabici.

Sklo bolo, je a bude vždy in

Za posledných 20 rokov sa v interiérovom dizajne prestriedalo už veľké množstvo trendov, no sklo sa stále drží na vrchole. Minimalistické sklenené dvere sú nadčasové elegantné a dobre sa kombinujú s nábytkom a menšími interiérovými doplnkami. 

Či už sa rozhodnete pre japonský minimalizmus, industriálny, provensálsky či vintage štýl, dvere zo skla budú s nimi pekne ladiť. 

Získate prehľad o tom, čo sa deje vo vedľajšej miestnosti

Túto výhodu ocenia najmä rodičia s malými deťmi. Vidieť z jednej miestnosti do druhej je veľká vec z hľadiska bezpečnosti, pretože situáciu môžete mať pod väčšou kontrolou. 

Ak práve varíte, deti sú vedľa v obývačke a nechcete, aby im tam išla vôňa z varenia, dvere zo skla vám umožnia sledovať, či sú v poriadku aj bez arómy zo sviečkovej. 

Sklo výborne odráža zvuk

A to sa v malom byte hodí. Každý člen rodiny potrebuje mať dostatok súkromia, pokoja a ticha. Či už na učenie, oddych, sledovanie filmu alebo návštevu kamaráta. Sklenené dvere sa hodia do obývačky, kde máte domáce kino a veľa reproduktorov. 

Využitie nájdu aj v detskej herničke, kde je obvykle krik. Možno by vám to najskôr nenapadlo, no zvukovú izoláciu netreba podceňovať.

Zaujali vás sklenené dvere? Slovenská firma Sklofix vám ich vyrobí na mieru podľa vašich predstáv. Tak, aby vyhovovali vašim dizajnovým preferenciám i priestorovým možnostiam. A čo také sklenené dvere stoja? Vyžiadajte si cenovú ponuku

 

Article Categories:
Ako na dom a zahradu